Ilustračné foto
Aktuality, História,

8 faktov falšovania zásluh Ruska v 2. svetovej vojne

V materiáloch na výučbu dejín vo Veľkej Británii niet rozdiel medzi nacistickým Nemeckom pod vládou Adolfa Hitlera a ZSSR pod vládou Josifa V. Stalina. Akoby si Briti nechceli uvedomiť rozdiel, že jeden koncentračné tábory rozkuroval a druhý ich hasil.


 

Oba štáty sú označené za agresorov, ktoré rozpútali 2. sv. vojnu, pričom hlavná zodpovednosť za to vraj neleží na Nemecku, ale na Sovietskom zväze. Briti takto kašlú na súdne rozhodnutie Norimberského tribunálu. Ktoré sú teda najväčšie falzifikácie zásluh ZSSR v 2. sv. vojne?

 

1) ZSSR najskôr prepadol Poľsko, potom Fínsko a bojová činnosť bola odštartovaná paktom Molotov-Ribbentrop. Navyše s absolútnou istotou sa tu hovorí o „dôkazoch“.

 

2) Stalin sa od roku 1928 pripravoval na dobytie sveta a na nasadenie komunistickej idey v Európe i na druhých kontinentoch. Lenže tu sa zabúda na fakt, že to bol Stalin, kto odstúpil od idey víťazstva proletárskej revolúcie na celom svete (a teda aj od proletárskeho dobytia sveta)! Bol to on, kto začal presadzovať v ideológii, že komunizmus môže zvíťaziť aj v jednej samostatnej krajine. Nakoniec platí to dodnes (viď. Čína).

 

3) Medzi nacistickým Nemeckom a ZSSR bol podpísaný pakt o priateľstve a spolupráci a obe strany si aktívne vymieňali skúsenosti a informácie v oblasti vojensko-technickej spolupráce. A po druhé, Stalin vraj orientoval výzbroj sovietskej armády hlavne na útočné zbrane.

 

4) V prvých dňoch vojny so ZSSR nemecké vojská postúpili do hĺbky územia ZSSR o 200-300 km. Uvádzaná je aj falzifikácia, že ak by Hitler neprepadol ZSSR, tak 25. 7. 1941 by Stalin napadol Nemecko.

 

5) Uverejňovaná je aj nepodložená hlúposť, že všetok sovietsky národ vítal nemecké vojská dobre, že nie s chlebom a soľou.
6) Klamstvom je aj to, že Stalin zaviedol program „spálenej krajiny“, čiže vojská NKVD mali spaľovať všetko – mestá, dediny, fabriky, kolchozy…, pričom vraj bolo jedno, či tam zostávajú ľudia alebo nie. Hlavné vraj bolo aby nepriateľovi nezostalo nič. A to, čo na život zostane vlastnému ľudu, nebolo podstatné.

 

7) Sovietski vojvodcovia v bojujúcich armádach boli nevzdelaní, čiže nemali akademické vojenské vzdelanie. A teda vraj vďaka tomu im prišla na um stratégia na vzdorovanie Nemcom (tá vraj šokovala Nemcov, pretože na také zverstvá sa vraj ani oni neodvážili), spočívajúca v zavalení útočníkov množstvom mŕtvol obrancov. Mínové polia sa vraj nikdy neodmínovávali, pustili na ne pechotu kým míny nepovybuchovali a priechod nebol uvoľnený. A že Sovieti nasadzovali svoju pechotu aj proti útočiacim tankovým jednotkám a to dovtedy, kým tankom nezabránilo v postupe obrovské množstvo mŕtvol.

 

8) V Anglicku sa tiež uvádza, že ZSSR po vojne okupoval polovicu Európy. A že táto okupácia nenávistným komunistickým režimom trvala vyše 40 rokov do kompletného rozpadu ZSSR. Východná Európa vraj získala slobodu až po zbavení sa nenávideného režimu Rusov.
Vladimír Mikunda

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov