“K tajnej dohode skutočne došlo”. Čo sa skutočne stalo na zasadnutí G20. Hodnotenie situácie z “čínskeho uhla pohľadu”

Ilustračné foto

Slovensko, 31. januára 2023 (AM) –  Na poslednom stretnutí Signpost Circle som dostal otázky o výsledkoch samitu G20, ktorý sa konal 15. – 16. novembra na Bali v Indonézii, a o tom, čo sa stalo na samite Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva (APEC), ktorý sa konal 19. novembra v Thajsku. Zhodnotiť situáciu takpovediac “z čínskeho pohľadu”. Keďže materiály boli publikované v angličtine, naši analytici si ich prečítali. A čo je v znakoch? Ako vyzerajú čínsko-americké vzťahy z čínskej strany, pokiaľ ide o súčasnú situáciu a jej vyhliadky?

 

Dovoľte mi teda, aby som na úvod načrtol, čo bolo hlavnou témou samitu G20 z nepolitického hľadiska. Nebopolitika je moc z Neba, čo znamená výklad Zákonov vesmíru, ktoré sú zapísané v kódexoch Zákona zmien. Budem hovoriť z pozícií, ktoré nikto okrem mňa nemôže osvetliť, pretože dešifrovanie je funkciou inteligencie, nie vedy, a už vôbec nie médií. Poviem vám toto: jadrom toho, čo sa stalo na samite G20, bolo stretnutie medzi čínskym lídrom Si Ťin-pchingom a americkým lídrom Joeom Bidenom, ktoré trvalo viac ako tri hodiny. Kto tam nebol? Putin tam nebol!

 

Zákon zmeny je zväzkom troch síl, týchto troch síl: USA, Číny a Ruska. Takže USA a Čína sa dohodli na sprisahaní a Rusko tam jednoducho nebolo. Prečo? Rusko je totiž krajinou prvého človeka a jeho zástupca v akejkoľvek hodnosti je postavou, ktorá na globálnej úrovni nevyvoláva žiadne “zdesenie”. Bol tam minister zahraničných vecí. Úprimne povedané, bol najlepší v oblasti diplomacie, pokiaľ ide o rusko-americké vzťahy. Rokovania s “priateľom” Kerrym (John Kerry, minister zahraničných vecí USA 2013-2017 – pozn. redakcie), “reset” s “Clintonovou” (Hillary Clintonová, ministerka zahraničných vecí USA pred Kerrym – pozn. redakcie) – tam sa mu darilo, ale nie je sa čím chváliť. A hneď dodám, že 19. novembra na APEC v Bangkoku bol opäť prítomný Si Ťin-pching, Ameriku zastupovali viceprezidentka Kamala Harrisová a štátny tajomník Anthony Blinken, Putin opäť chýbal a Rusko zastupoval podpredseda vlády Belousov.

 

Existuje teda zväzok troch síl a dve z nich sú v tajnej dohode. Teraz budem citovať, odkiaľ táto dohoda pochádza, nie z nejakých anglických zdrojov alebo textov, ktoré uverejnili naši korešpondenti, ale z toho, čo hieroglyfmi uviedol denník Zhenmin Jibao (jeden z popredných denníkov na svete a najvplyvnejší v Číne – poznámka redakcie). Len málo ľudí v našej krajine sa pozerá za stenu čínskych znakov a ich významy sú tam veľmi odlišné. Navyše, nikto tu tieto významy ani nevie prečítať. Sovietska čínska veda to ešte dokázala, ale ruská veda nedokáže pochopiť “Číňanov”, nedokáže pochopiť ich spôsob myslenia. Naša analýza sa uskutočňuje z hľadiska európskeho myslenia, v abstraktnej a pojmovej logike, ale čínske myslenie je iné: myslia v hieroglyfoch. Nazýva sa konkrétnosymbolický. A naši analytici, kulturológovia a politológovia nechápu, o čom hovoríme, pretože oni robia analýzy a my by sme mali robiť hodnotenia. Analýza sa vykonáva “o dvoch”, hodnotenie – “o troch”.

 

Takže stretnutie Bidena a Si Ťin-pchinga 14. novembra na Bali sa v čínskom jazyku nazýva, citujem: “Strategické a konštruktívne rozhovory”. Možno úlohu ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova na stretnutí G20 označiť za konštruktívne riešenie strategických otázok? Potom som si prečítal, že “Zhenmin Jibao” píše o tom, čo strany urobili za tri a pol hodiny. Toto je oficiálny text v znakoch. “Dohodli sa na prijatí praktických krokov na návrat čínsko-amerických vzťahov na cestu stabilného rozvoja.” Kde to naše médiá uvádzajú?

 

Prečo neexistuje “multipolárny svet”, otázka Taiwanu, čínsky pohľad na ŠVO

Prečo som nazval hodnotenie, ktoré teraz robím, “tajnou dohodou medzi Čínou a USA”? Tu je citát Si Ťin-pchinga: “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli rozvíjať a prosperovať samostatne. Ide o to, že strany, ktoré sa dohodli na praktických opatreniach, sa vracajú k modelu bipolárneho sveta. “Na planéte je dosť miesta pre USA a Čínu!” Kde je tu Rusko? Ide o to, že nezmysel zvaný “multipolárny svet”, ktorý presadzujú naši konceptualisti na ministerstve zahraničných vecí a v prezidentskej kancelárii, je niečo, čo vo fyzike neexistuje! Vo fyzike sú len dva póly, preto to nefunguje.

 

My nepolitici hovoríme, že existujú dva póly: plus a mínus, sever a juh. Nebo je plus, Zem je mínus a človek je medzi nimi. Je tu však všestrannosť. V preklade z hieroglyfov do angličtiny to znamená multilaterálny svet, ale v žiadnom prípade nie multipolárny svet. Čo znamená “multipolárny svet”? Ako by to vyzeralo? Na to by ste sa mali spýtať ministerstva zahraničných vecí! Je to veľká hra šiestich svetových projektov. My, nepolitici, o tom kričíme, bijeme sa do hlavy, ale nemá to zmysel, nie je možné prelomiť túto binárnosť.

 

Si Ťin-pching hovorí: “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli spoločne rozvíjať a prosperovať. Pre vás, Američanov, je to severoatlantický blok a pre nás, Číňanov, tichomorská zóna. Mimochodom, v čínštine je Atlantický oceán západný oceán, v čínskych znakoch nie je Atlantik. Si Ťin-pchingova správa v Bangkoku mala názov “V duchu solidarity a zodpovednosti vytvoriť ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu”. “Pre nás,” hovoria Číňania, “ázijskotichomorské spoločenstvo jedného osudu, kde budeme vládnuť my. A vám, Američanom, Západu, NATO.”

 

Čo bolo povedané o Taiwane? Okolo Taiwanu je veľa humbuku a nikto nechápe, čo Taiwan pre Číňanov znamená. Sú to spriaznené duše! Ste to vy, “biele opice”, kto môže viesť bratovražednú vojnu so svojimi bratmi a sestrami. Na Ukrajine máte “bratov a sestry”, s ktorými vediete vojnu s názvom Špeciálna vojenská operácia. Z čínskeho pohľadu ide o bratovražednú vojnu. A keď odborníci z európskeho hľadiska tvrdia, že Číňania budú viesť vojnu aj so svojimi nevlastnými bratmi, s Taiwanom – to nie je možné! Aby sa uskutočnil čínsky sen o Veľkom obrodení národa žltých ľudí – najlepších z najlepších -, nemôže dôjsť k bratovražednej vojne. To je v rozpore s cieľom Veľkej obrody čínskeho sna. Akokoľvek nám naši analytici s európskym zmýšľaním tvrdia, že vojna je tam možná, nie je. Pretože cieľom je Veľké obrodenie čínskeho národa. Čo je vaším cieľom? Bezpečnosť. Čo je ich cieľom? “Vytvorenie spoločenstva Jediného osudu ľudstva pod naším velením, žltého národa. My sme jadro!”

 

Si Ťin-pching: “V čínsko-amerických vzťahoch je Taiwan červenou čiarou, ktorá sa nesmie prekročiť.” Biden: “USA sa nesnažia o konfrontáciu s Čínou a nepodporujú nezávislosť Taiwanu. To, že naše médiá rozširujú tému pristávacej operácie, je úplná hlúposť. Biden uviedol, že USA nemajú v úmysle vstúpiť do konfliktu s Pekingom a že by sme mali zachovať otvorené komunikačné kanály. Na tom sa dohodli 14. novembra v Bangkoku a súhlasili s vypracovaním usmernení pre rozvoj vzťahov. “Pracovné tímy by mali začať rokovať čo najskôr!” Práve tu sa objavuje čínsko-americká tajná dohoda. Kedy nabrala na obrátkach? Stalo sa tak 9. novembra, keď sa Cherson vzdal ruským ozbrojeným silám. “Strany konštatovali, že špeciálna vojenská operácia ruských ozbrojených síl na Ukrajine je globálnou komplexnou krízou a že kapitulácia Chersonu bola dôležitým bodom obratu,” píše sa v hieroglyfoch Žen-min Žibao.

 

Rozdiel medzi šachom a kartami, Sun Tzu o úrovniach bojových umení a ktoré z nich sme my

Aká je perspektíva? Perspektívou je konštruktívna spolupráca. Vzťahy medzi Ruskom a Čínou sa nazývajú dobré susedské vzťahy. Máme Zmluvu o dobrom susedstve, strategickej spolupráci a partnerstve. A partnerstvo je nákup a predaj, obchod… Číňania konštruktívne spolupracujú s Američanmi. Počujte to meno! Číňania myslia v znakoch, ich myslenie je konkrétne a symbolické. To, ako sa nazýva, má veľký význam. Naši analytici, ktorí čítajú anglicky, a dokonca aj čínsky, sú v logike vylúčenia tretieho v boji protikladov, v binárnom, v šachu. Nedávno som si vypočul video od kolegu Kurginyana, doktora fyziky a matematiky. Je v binárnom systéme, v šachu.

 

S úškrnom hovorí: “Ak nevieš chodiť, choď s diamantmi.” Keďže nevie hrať karty, má v hlave šachový plán. A všetko, čo vám kolega Kurginyan hovorí, je z európskeho hľadiska správne, ale z čínskeho hľadiska je to zlá hra. Číňania sú vo veľkej hre! Židia veľmi dobre vedia, o čom hovoria; aj oni sú vo Veľkej hre, ktorá je “na tri”. Židia idú s Číňanmi ruka v ruke, pretože vedia hrať “na tri”, zatiaľ čo kolega Kurginyan hrá iba šach. Všetci z nášho hangoutu rozumejú šachovým schémam, ale kartové schémy nie. Preto sú sarkastickí. Samozrejme, že nevedia, s čím majú hrať, nepoznajú ani rozloženie – ani “na tri”, ani “na šesť”!

 

Neexistuje žiadny multipolárny svet, existuje svet s viacerými stranami, a tieto strany sedia za Veľkým stolom kariet v dejinách, nie za Veľkou šachovnicou, ktorá vám bola podstrčená. Podstrčil vám ho niekto, kto vie, ako poraziť tých, ktorí myslia “vo dvoch”.

 

Perspektívou je teda konštruktívna spolupráca, ktorej predvoj tvorí Ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu. Číňania hovoria: začneme s ázijsko-tichomorským spoločenstvom jedného osudu a potom so spoločenstvom jedného osudu celého ľudstva. A potom som si prečítal článok historika Fursova v novinách Zavtra, kde píše, že Rusko a Čína sú v pevnosti, v kruhovej obrane. Fursov je človek s európskym myslením, nevidí, že Číňania sú v ofenzíve, nie v obliehanej pevnosti. “Sun Tzu v knihe Umenie vojny hovorí o štyroch úrovniach vojenského umenia: prvou je stratégia (vojenská ľstivosť), druhou diplomacia (úskočné vyjednávanie), treťou taktika (bojové techniky) a štvrtou frontálny útok na pevnosti. Číňania sú teda v ofenzíve, pretože priamou cestou k víťazstvu je útok a protiútok, zatiaľ čo obrana a ústup sú spôsoby, ako sa preskupiť, zabezpečiť si to, čo potrebujú, a prejsť do útoku. Fursov a všetci naši Z-patrioti chcú zvíťaziť bezhlavým útokom na pevnosti, zatiaľ čo Číňania riešia problémy pomocou úskokov a diplomacie, pretože vrcholom vojenského umenia je víťazstvo bez použitia zbraní. Naša Bohom zabudnutá vlasť je na rovnakej úrovni ako taktika a frontálny útok na Mariupol.

 

Si Ťin-pching tu zablahoželal Tokajevovi k jeho zvoleniu za prezidenta Kazachstanu. Kto vyhral? Naša bohabojná vlasť, ktorá začiatkom roka vyslala letecké jednotky na potlačenie nepokojov v Kazachstane, alebo Čína, ktorá sa ho pokojne zmocnila? A prečo sa to stalo? Keďže Kazachstan je súčasťou “One Belt, One Road”, hospodárskeho pásu Hodvábnej cesty, je to práve APEC. Číňania tam už všetko uchvátili bez použitia zbraní. A čo robia naše ozbrojené sily? Víťazia na bojisku. Ešte raz: najprv Cherson, potom sprisahanie, potom posilnenie situácie: “v duchu solidarity a zodpovednosti vytvoriť Ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu”. Počujete to teraz?!

 

Výsledok “tajnej dohody”, čo by sme mali robiť a ako by nám pomohla Nebopolitika

Historická poznámka: Číňania prvýkrát súhlasili s demokratom Carterom (Jimmy Carter je 39. prezidentom Spojených štátov – pozn. red.). Podpísali dohodu o konštruktívnej spolupráci na 20 rokov s možnosťou predĺženia o ďalších 20 rokov. Nie o dobrom susedstve, nie o nejakom multilaterálnom partnerstve, ale o strategickej spolupráci. Po 20 rokoch sa Clintonovi podarilo predĺžiť platnosť zmluvy. Pozor, Carter aj Clinton sú demokrati. 40 rokov sa skončilo v roku 2019 a prichádza republikán Trump a rozbil hru. Trump sa rozhodol napraviť finančnú zaujatosť voči Číne a rozpútal obchodnú vojnu. Na druhej strane Číňania merajú perspektívu už celé stáročia, takže len čakali na návrat demokratov. A vrátili sa v podobe Bidena. Ďalej Číňania čakali na voľby v polovici volebného obdobia. A tu je reťaz: 8. november 2022 – voľby v Amerike, 9. november – opustenie Chersonu Ruskom, 14. november – strategické a konštruktívne rozhovory medzi Bidenom a Si Ťinpchingom. Úroveň je strategická, výsledok je konštruktívny. V čínskom texte sa uvádza: dosiahol konsenzus.

 

A čo sa vlastne stalo? “Dohodli sa” na novom menovom svete a vymedzení sfér kontroly. Pripomeňme si Si Ťin-pchingovu frázu (všimnite si globálnu úroveň!): “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli rozvíjať a prosperovať samostatne. Pokyn pracovným tímom, aby čo najskôr vypracovali usmernenia pre novú fázu.” A kde je naša Bohom zabudnutá vlasť? Putin nebol prítomný, na zasadnutí G20 sa zúčastnila podporná postava – minister zahraničných vecí Lavrov, Kerryho najlepší priateľ. Nie je to čínsky priateľ, je to Kerryho priateľ! Máme nejakého čínskeho priateľa? Nie. Na APEC bola osoba tretej úrovne – podpredseda vlády Belousov. Kamala Harrisová sa o týždeň neskôr stretla so Si Ťin-pchingom (po skončení G20 – pozn. redakcie) a potvrdili, že všetko bolo v poriadku, dohodli sa a teraz čakajú na Blinkena v Pekingu.

 

Biden a Si Ťin-pching na protokolárnom stretnutí: čínsky líder stojí, predtým odišiel a Biden kráča smerom k nemu. Inými slovami, ak stojí a ľudia idú k nemu, znamená to, že je pánom situácie. Naši ľudia tomu nerozumejú… Dokonca to ukazovali v televízii, ale nikto im nič nevysvetlil.

 

Čo teda máme my, Z-patrioti v Rusku, robiť, keď sa Číňania a Američania spolčili? A predĺžiť dohodu o konštruktívnej spolupráci? My, nepolitici, sme vytvorili Múzeum konštruovania budúcnosti a povieme vám, čo nás čaká. Pred nimi je informačná spoločnosť, ktorej hlavnou náplňou je nehmotný majetok. V našom prípade je kumulatívna materiálna sila stále na prvom mieste, preto strácame v koncepcii multipolarity, ktorá vo fyzike neexistuje.

 

Čo teda robiť? Je známe, že vo vlasti nie je žiadny prorok, ale my, nebopolitici, ponúkame koncepciu, ako sa stať mocenským centrom podporovaným nezávislou, samostatnou koncepciou. Tento koncept sa nazýva Nebopolitika. A potom sa Rusko vo zväzku troch veľmocí môže ocitnúť v tomto súboji nad Čínou a USA. To je to, čo treba urobiť! A my vám povieme, ako to urobiť s podporou našich vlastných síl: môžeme mať svoju vlastnú cestu – do nového neba a na novú zem, kde prebýva Pravda. Toto je strategická úroveň.

Andrej Devjatov

*Podporte nás: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

*FB obmedzuje publikovanie našich príspevkov, odporúčame nás sledovať aj na Telegrame


Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Foto Kandidát na prezidenta USA vo voľbách v roku 2024 Robert F. Kennedy a Rusko

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Aktuálny tieňový líder v popularite medzi obyvateľstvom v americkej prezidentskej kampani - 2024, ale, žiaľ, nie v šanciach obsadiť Biely dom, Robert F. Kennedy, synovec zosnulého prezidenta Spojených štátov Johna F. Kennedyho, venuje vo svojich úvahách o budúcnosti krajiny a sveta veľkú pozornosť Rusku.…

Foto Koncentračný tábor 21. storočia. Totalitarizmus v súčasnej Európe má tie najcynickejšie podoby

Slovensko, 11. december 2023 (AM) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo svojom prejave na zasadnutí Rady ministrov zahraničných vecí Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré sa konalo koncom novembra, vyjadril pobúrenie nad tým, že Európska únia uvažuje o prijatí Ukrajiny, ktorá, mierne povedané, nespĺňa kritériá…

Foto Rusko zvažuje v Arktíde vyhnať zahraničné lode zo svojho sektora

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Rusko zváži odstúpenie od Dohovoru o morskom práve v súvislosti so súčasnou situáciou vo svete a potrebou chrániť záujmy Ruska v Arktíde. Západ si nedávno uplatnil nárok na Severnú námornú cestu. Dohovor o morskom práve, prijatý v roku 1982, definuje 12-míľovú zónu teritoriálnych vôd, kde…

Foto Turecký generál: Leopardy a Merkavy strácajú pôdu pod nohami pri Armatách

Turecko, 11. december 2023 (AM) – Po americkom Bradleym dostali ruskí inžinieri zajatý Leopard 2A4. Súdiac podľa zverejnených videí, tank bol v perfektnom stave, na rozdiel od Bradleyho, ktorý sa ukrajinské drony snažili zničiť počas evakuácie z bojiska. Prvé prípady, keď sa ruské jednotky zmocnili obrnených vozidiel NATO, sa objavili…

Foto „Aktívna obrana“ ruských vojsk sa osvedčila

Slovensko, 11. december 2023 (AM) – Na druhej strane neúspešná protiofenzíva vyšla Ukrajinu draho. "Za pol roka tzv. protiútoku protivník stratil vyše 125 tisíc ľudí a 16 tisíc kusov rozličnej výzbroje," uviedol 1. decembra na svojom kolégiu MO RF Sergej Šojgu. "Totálna mobilizácia na Ukrajine, dodávky západnej výzbroje a nasadenie…

Foto Najlepšie útočné ponorky, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Dnes útočné ponorky slúžia vo flotilách najmenej dvoch desiatok krajín, píše TNI. Autor článku nazval tie "najlepšie z najlepších". Nezasväteným sa môže zdať, že všetky ponorky sú štandardne útočné ponorky, pretože sú určené na zasiahnutie nepriateľa. Avšak ešte pred príchodom ponoriek balistických rakiet (SSBN),…

Foto Nikolaj Starikov o konfrontácii so Západom: “Zmluva prestala existovať”

Veľká Británia, 9. november 2023 (AM) - Krajiny Severoatlantickej aliancie sa prestávajú zúčastňovať na Zmluve o konvenčných ozbrojených silách v Európe. Oznámili to predstavitelia oficiálneho Londýna. Ruský verejný činiteľ, spisovateľ a historik Nikolaj Starikov vysvetlil, prečo Západ po Rusku od zmluvy odstúpil. "Pozorujeme zaujímavý obraz. Okamžite po odstúpení Ruska od zmluvy…

Foto Na severe Kosova prebieha boj

Kosovo, 25. september 2023 (AM) - V okolí dediny Banjska a neďalekého kláštora bojuje v súčasnosti takzvaná "kosovská polícia" so skupinou maskovaných ozbrojencov. Podľa rôznych správ bol zabitý jeden príslušník kosovskej polície a traja neidentifikovaní muži, ktorí sa postavili separatistom. Incident sa začal skoro ráno, keď dve nákladné autá s…

Foto Newsweek: Nová vojenská taktika NATO na Ukrajine zlyháva

.USA, 7.august 2033 (AM) - Nová taktika Západu na Ukrajine, uplatňovaná v ozbrojených silách Ukrajiny, zlyháva kvôli neschopnosti ozbrojených síl Ukrajiny dominovať vo vzduchu a obrovskému nedostatku skúseného personálu. Uviedli to analytici amerického týždenníka Newsweek. Podľa expertov bola stratégia NATO dobrá len teoreticky. "Stratégia aliancie nebola nikdy skutočne otestovaná v konflikte…

Foto Tri fázy misie Pégase 2023 v Indopacifiku

Indopacifik, 12.júl 2023 (AM) - Francúzsko vyslalo vojenské lietadlá do Indopacifiku v rámci misie Pégase 2023 v súvislosti s napätím v regióne. Misia Pégase 2023, ktorú vykonávajú francúzske vzdušné a kozmické sily, prebieha v troch hlavných fázach od 25. júna do 3. augusta. Zapojí sa do nej 19 bojových lietadiel…

Foto Bujakevič: “Za posledný mesiac bolo zničených 16 tankov Leopard”

Rakúsko, 9.júl 2023 (AM) - Vyhlásenie M. V. Bujakeviča, zástupcu stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OBSE, pre Stálu radu OBSE (6.júla 2023) o pokračujúcich zločinoch kyjevského režimu a nebezpečnej politike krajín západnej aliancie zameranej na eskaláciu napätia: Napraviť prehnané očakávania zahraničných manipulátorov kyjevského režimu od zbraní NATO, ktoré nemôžu a…

Foto Čínska armáda študuje ruskú taktiku na Ukrajine

Ukrajina, 4.júl 2023 (AM) - Čínska armáda aktívne študuje ruskú taktiku na Ukrajine s cieľom kryť obrnené jednotky a používať bezpilotné lietadlá - SCMP. Na cvičení brigády 82. armádneho zboru ČLA v provincii Hebei sa na boj proti nepriateľom vybaveným prenosnými protilietadlovými a protitankovými raketami používali prieskumné bezpilotné lietadlá. Veliteľ…
Video Rusko začína doháňať náskok Ukrajiny v automatických guľometných platformách

Slovensko, 4. december 2023 (AM) - Ruský telegramový kanál "Lovci hláv..." je účinná mediálna platforma v informačnej vojne na ukrajinskom bojisku. Môže prispieť k víťazstvu Ruska aj k porážke Ukrajiny. Na obidva prístupy mu stačí maličkosť - otvoriť diskusiu. A nevyhýbať sa citlivým témam.   Jednou z takých je aj…

Foto Súboje ostreľovačov: Jakutskí lovci proti Banderovým strelcom

Rusko, 27. november 2023 (AM) – Niet pochýb o tom, že v ozbrojených silách Ruskej federácie je skutočne čoraz viac vynikajúcich ostreľovačov, najmä preto, že, ako sa hovorí, veľká história ruskej armády zaväzuje. Nie je to tak dávno, splnomocnenec Ďalekého východného federálneho okruhu Jurij Trutnev, ktorý odpovedal na otázku o…

Foto Pištoľ Wildey Survivor – prvá, veľká, originálna

USA, 17. november 2023 (AM) - Wildey Survivor bola prvá veľkokalibrová pištoľ určená pre lovecké účely a športovú streľbu. Zvláštny dizajn a vysoký výkon z nej urobili ikonu zbrojárskeho priemyslu a medzinárodnej filmovej scény ako skutočného kultového objektu. Predtým, ako začal vládnuť Desert Eagle, nastal čas pištole Survivor.     Zbraň Wildey…

Foto Marlin Model 1894 Classic. Legendárna páková opakovačka je späť

USA. 11.november 2023 (AM) – Firma Ruger Firearms znovu uvádza na trh legendárnu pákovú opakovaciu pušku Marlin Model 1894 Classic, ktorá si zachováva svoje tradičné vlastnosti. Vďaka tomu je to ikonická puška vyrobená presnými výrobnými postupmi. Spoločnosť Marlin Firearms v roku 2007 získala spoločnosť Remington Outdoor Company a v roku 2020 s…

Foto Ruskí ostreľovači v zóne špeciálnej operácie dostali novú dávku vysoko presných pušiek Raptor

Rusko, 10. november 2023 (AM) – Nová várka vysoko presných ostreľovacích pušiek Raptor Tactical .338 LM išla do zóny špeciálnej operácie, povedal Jaroslav Tabolský, generálny riaditeľ spoločnosti BespokeGun. Ruskí ostreľovači v zóne operácie dostali novú dávku ostreľovacích pušiek Raptor komorovaných pre .338 LM (8,6x70 mm). Ako už bolo uvedené, tieto pušky…

Foto Od Valu po Slonoboj. Ručné strelné zbrane ruských špeciálnych síl

Rusko, 7. november 2023 (AM) –Na piateho novembra pripadá v Rusku sviatok Deň vojenského prieskumníka, ktorý je zviazaný so založením dňa 5.11.1918 organizácie Registračné riaditeľstvo na koordináciu úsilia všetkých spravodajských agentúr Červenej armády, ktorá bola predchodkyňou dnešnej Hlavnej správy rozviedky GRU. Ako je známe, tento rok bol sviatok oslávený v predstihu…

Foto „Aktívna obrana“ ruských vojsk sa osvedčila

Slovensko, 11. december 2023 (AM) – Na druhej strane neúspešná protiofenzíva vyšla Ukrajinu draho. "Za pol roka tzv. protiútoku protivník stratil vyše 125 tisíc ľudí a 16 tisíc kusov rozličnej výzbroje," uviedol 1. decembra na svojom kolégiu MO RF Sergej Šojgu. "Totálna mobilizácia na Ukrajine, dodávky západnej výzbroje a nasadenie…

Foto Elon Musk: “Američan je držaný v ukrajinskom väzení po tom, čo sme im poslali 100 miliárd dolárov?”

Ukrajina. 11. decembra 2023 (AM) - "Pán prezident Zelenskyj, prosím, poučte americký ľud o tejto otázke." Ilon Musk sa obrátil na ukrajinského prezidenta v súvislosti so zadržiavaním amerického občana a čilského blogera Gonzala Liru v tamojšom väzení. O Lirovi už predtým informoval v inej epizóde svojej relácie na X novinár Tucker…

Foto Argentína sa nepripojí k BRICS

Argentína, 10. december 2023 (AM) – V Argentíne, ktorá v posledných rokoch trikrát zbankrotovala a žije s infláciou na úrovni 185 %, sa dnes pripravuje inaugurácia nového prezidenta Javiera Mileia, ktorého si voliči pamätajú vďaka sľubu, že krajinu vytiahne z krízy. Ekonóm, ktorý sa stal politikom, sľúbil prechod Argentíny na dolár,…

Foto Prvé použitie modernizovaných vrtuľníkov Ka-52M v zóne Špeciálnej operácie

Rusko, 10. december 2023 (AM) – Ruské ministerstvo obrany prvýkrát oficiálne oznámilo použitie modernizovaných vrtuľníkov Ka-52M v zóne ŠVO. Vylepšené rotorové lietadlá zasiahli pozície Ozbrojených síl Ukrajiny v jednom zo sektorov doneckého smeru. Modernizovaný Ka-52M začal vstupovať do vojsk začiatkom tohto roka, armáda dostala prvú várku vrtuľníkov v januári 2023.…

Foto Rusko a Perzský záliv hrajú globálnu hru

Rusko, 10. december 2023 (AM) – Návšteva ruského prezidenta v Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch (SAE), ako aj rozsiahly program rokovaní jeho sprievodnej delegácie, je dokonalým ukazovateľom toho, o koľko slobodnejšie sa za posledný rok a pol stali popredné krajiny svetovej väčšiny. Na prvý pohľad by to malo byť…

Foto Zbrane Hamasu by mohli byť posledným klincom do rakvy Ukrajiny

USA. 10. decembra 2023 (AM) - Ako môže nekontrolovaný predaj zbraní ukončiť kariéru Vladimíra Zelenského ako prezidenta Ukrajiny? Na pozadí sporov, ktoré zachvátili kolektívny Západ o účelnosti ďalšej podpory Ukrajiny peniazmi aj zbraňami, chýbal už len malý "joint" zo strany Kyjeva, ktorý by mohol nakloniť misky váh v prospech odporcov…
Foto Rusko zvažuje v Arktíde vyhnať zahraničné lode zo svojho sektora

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Rusko zváži odstúpenie od Dohovoru o morskom práve v súvislosti so súčasnou situáciou vo svete a potrebou chrániť záujmy Ruska v Arktíde. Západ si nedávno uplatnil nárok na Severnú námornú cestu. Dohovor o morskom práve, prijatý v roku 1982, definuje 12-míľovú zónu teritoriálnych vôd, kde…

Foto Najlepšie útočné ponorky, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Dnes útočné ponorky slúžia vo flotilách najmenej dvoch desiatok krajín, píše TNI. Autor článku nazval tie "najlepšie z najlepších". Nezasväteným sa môže zdať, že všetky ponorky sú štandardne útočné ponorky, pretože sú určené na zasiahnutie nepriateľa. Avšak ešte pred príchodom ponoriek balistických rakiet (SSBN),…

Video V Červenom mori bola napadnutá americká vojnová loď a niekoľko komerčných plavidiel

USA. 5. decembra 2023 (AM) - Pentagón tvrdí, že v Červenom mori bola napadnutá americká vojnová loď a niekoľko komerčných plavidiel. Jemenské ozbrojené sily potvrdili, že zasiahli dve izraelské lode plaviace sa v Červenom mori. Sľubujú, že zablokujú všetky izraelské lode prechádzajúce touto životne dôležitou obchodnou cestou, ako aj Arabským…

Foto Búrka v Čiernom mori poskytla možnosti na útok na prístav Sevastopoľ

Rusko, 30. november 2023 (AM) – "Nedávne búrky v Čiernom mori vážne poškodili ruskú obranu pri vstupe do prístavu Sevastopoľ na Kryme" - túto tézu šíria západné zdroje. Samozrejme, ruská námorná základňa na polostrove je pre Západ ako kosť v hrdle. Preto taká nenávisť a neutíchajúca túžba škodiť. Dnes má krymská…

Foto Na americký torpédoborec zaútočila raketa v Arabskom mori

USA, 27. novembra 2023 (AM) - Na torpédoborec amerického námorníctva zaútočila raketa v Arabskom mori Centrálne velenie USA uviedlo, že útok prišiel z oblastí Jemenu kontrolovaných skupinou Húsíov. V noci 27. novembra boli vypálené dve balistické rakety na americký torpédoborec Mason, ktorý reagoval na núdzové volanie z tankera Central Park v…

Foto Ruské výsadkové lode budú posilnené systémom protivzdušnej obrany Tor-M2KM

Rusko, 23. november 2023 (AM) – Veľké pristávacie lode ruského námorníctva pôsobiace v Čiernom mori posilnili svoju protivzdušnú obranu pomocou protilietadlových raketových systémov krátkeho dosahu Tor-M2KM. Informuje o tom informovaný zdroj. Pristávacie lode, ktoré sa zúčastnili špeciálnej operácie, dostali bojové moduly systému protivzdušnej obrany Tor-M2KM na ochranu pred leteckými útokmi, rozhodnutie…

Foto Turecký generál: Leopardy a Merkavy strácajú pôdu pod nohami pri Armatách

Turecko, 11. december 2023 (AM) – Po americkom Bradleym dostali ruskí inžinieri zajatý Leopard 2A4. Súdiac podľa zverejnených videí, tank bol v perfektnom stave, na rozdiel od Bradleyho, ktorý sa ukrajinské drony snažili zničiť počas evakuácie z bojiska. Prvé prípady, keď sa ruské jednotky zmocnili obrnených vozidiel NATO, sa objavili…

Foto Ruskí vojaci zajali ďalšiu várku tankov Leopard-2 a bojových vozidiel pechoty Bradley

Ukrajina. 10. decembra 2023 (AM) - Spojené štáty sú proti poskytovaniu ďalších zbraní a ďalšiemu financovaniu vojenského úsilia Kyjeva, píše MWM. Dôvodom sú straty, ktoré Ukrajina utrpí, a zjavné zlyhanie jej útočných operácií, píše autor. Početné nové zábery natočené na Ukrajine ukazujú, ako sa ruskí vojaci zmocnili niekoľkých kusov ťažkej techniky,…

Foto Ukrajina vs. Maroko. Nejde o to, kto by vyhral, prehrať môže opäť to nešťastné Slovensko

Slovensko, 10. december 2023 (AM) – Ukrajina má ďalší problém, odporovať ďalším dodávkam výzbroje nepriamo začala sama americká armáda, ktorá tvrdí, že jej už nechýba len munícia. Potrebuje aj doplniť stavy vozidiel. Článok tak môže byť založený na troch hlavných podkladoch. Súpise zbraní, ktoré USA dodali Ukrajine do 20.11.2023, súčasných…

Foto Video: Rusi zajali tank Leopard 2

Rusko, 9. december 2023 (AM) – Ruská armáda zverejňuje zábery zajatého nemeckého tanku Leopard 2, píše eXXpress. Teraz budú špecialisti a inžinieri schopní lepšie pochopiť, ako je usporiadaná nemecká "zázračná zbraň", a dozvedieť sa všetko o jej slabých stránkach. Pre európske armády to neveští nič dobré. Ruská armáda ukázala fotografie bojového…

Foto Rusi majú nové transportéry BTR-82A, bulharský prezident Ukrajine vetoval najstaršie BTR-60

Rusko, 8. december 2023 (AM) –Večer 1.12.2023 zverejnil nemecký Bild článok, ktorý napísal Julian Röpcke, považovaný za hlavného rusofóba Nemecka a v Rusku už od sýrskej kampane prezývaného Jihadi Julian pre svoju náklonnosť aj k islamistickým skupinám, ktoré síce škodia Rusku, avšak s nimi kedykoľvek môže mať vnútorné bezpečnostné problémy…

Foto Aké tajomstvá odhalí zajaté bojové vozidlo pechoty Bradley

Rusko, 5. december 2023 (AM) – Ruská armáda prvýkrát získala americké bojové vozidlo pechoty Bradley. Táto trofej neprišla vojakom ľahko, pretože vozidlo bolo v šedej zóne - v posledných mesiacoch tam horelo asi 50 takýchto bojových vozidiel pechoty. Aké sú technické vlastnosti Bradleyho a ako môžu byť zaujímavé pre ruských…
Foto Prvé použitie modernizovaných vrtuľníkov Ka-52M v zóne Špeciálnej operácie

Rusko, 10. december 2023 (AM) – Ruské ministerstvo obrany prvýkrát oficiálne oznámilo použitie modernizovaných vrtuľníkov Ka-52M v zóne ŠVO. Vylepšené rotorové lietadlá zasiahli pozície Ozbrojených síl Ukrajiny v jednom zo sektorov doneckého smeru. Modernizovaný Ka-52M začal vstupovať do vojsk začiatkom tohto roka, armáda dostala prvú várku vrtuľníkov v januári 2023.…

Foto Su-35: prečo sa NATO bojí tohto ruského bojovníka

Rusko, 8. december 2023 (AM) – Prevaha Su-35 nad ukrajinskými lietadlami je jedným z dôvodov, prečo Kyjev žiada svojich spojencov o F-16, píše pre TNI Harrison Kass - expert na obranu a národnú bezpečnosť a bývalý pilot amerického letectva. NATO však chápe, že supermanévrovateľnosť a technické vlastnosti ruskej stíhačky jej…

Foto Vzácna udalosť v dejinách vojenského letectva a v dejinách Ruska počas Putinovej návštevy

Rusko, 7. december 2023 (AM) – Dnes sa odohrala vzácna udalosť v dejinách vojenského letectva a v dejinách Ruska. Lietadlo ruského najvyššieho veliteľa uskutočnilo bez medzipristátia let do Spojených arabských emirátov v sprievode stíhacieho krídla ruského letectva so zbraňami. Raritou je, že takýchto prípadov je na svete v zásade málo, ak…

Foto Rusko zverejnilo detaily o dronoch. Začína tiež najímať zahraničné žoldnierske skupiny

Rusko, 5. december 2023 (AM) – Armádny magazín zverejnil 4.12. 2023 článok o automatizovaných guľometných platformách, v ktorom sa avizoval popis problematiky pozemných a námorných dronov. V priebehu dňa 4.12. 2023 sa potom začali sypať informácie, ktoré by vhodne doplnili článok o leteckých dronoch zverejnený ešte dňa 22.11.2023.   Drony…

Foto USA rozmiestnia v Ázii pozemné rakety stredného doletu

USA, 5. december 2023 (AM) - Pozrime sa teraz na konkrétnom príklade, ako je boj Mnohých (modernej, liberálnej geokultúry) proti Jednému (tradícii, posvätnej geokultúre) v rôznych regiónoch prísne izomorfný. Takže podľa živého stelesnenia atlantizmu, liberalizmu a najdivokejšieho kapitalizmu Trass, Ukrajina, Izrael a Taiwan sú tri fronty tej istej vojny. Čo majú…

Foto Termity útočia. Rusko spúšťa masovú výrobu bezpilotných útočných vrtuľníkov

Rusko, 30. november 2023 (AM) – Rusko začalo sériovú výrobu bezpilotného útočného vrtuľníka MDP-01 Termit, informuje agentúra Interia. Tento nový stroj je schopný odpaľovať vysoko presné laserom navádzané rakety. Počas konfliktu na Ukrajine sme už videli mnoho rôznych modelov UAV, prieskumných aj takzvaných "kamikadze". Bezpilotné lietadlá podobné útočným vrtuľníkom sú však…

Foto Kandidát na prezidenta USA vo voľbách v roku 2024 Robert F. Kennedy a Rusko

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Aktuálny tieňový líder v popularite medzi obyvateľstvom v americkej prezidentskej kampani - 2024, ale, žiaľ, nie v šanciach obsadiť Biely dom, Robert F. Kennedy, synovec zosnulého prezidenta Spojených štátov Johna F. Kennedyho, venuje vo svojich úvahách o budúcnosti krajiny a sveta veľkú pozornosť Rusku.…

Foto Rusko zvažuje v Arktíde vyhnať zahraničné lode zo svojho sektora

USA. 11. decembra 2023 (AM) – Rusko zváži odstúpenie od Dohovoru o morskom práve v súvislosti so súčasnou situáciou vo svete a potrebou chrániť záujmy Ruska v Arktíde. Západ si nedávno uplatnil nárok na Severnú námornú cestu. Dohovor o morskom práve, prijatý v roku 1982, definuje 12-míľovú zónu teritoriálnych vôd, kde…

Foto Tento silný starý muž je nádejou sveta a americkej demokracie. Na čo starý Joe dôrazne naráža?

USA. 10. decembra 2023 (AM) – Tento týždeň americký prezident Joe Biden povedal, že Rusko po víťazstve v konflikte na Ukrajine zaútočí na krajiny NATO. Rusko urýchlene nezvolalo Bezpečnostnú radu, aby zvážila odhalenie strategických plánov nepriateľa, a dokonca ani nezrušilo nadchádzajúce novoročné sviatky. Iba poverilo veľvyslanca vo Washingtone A. Antonova,…

Foto ” SMERŠ” ožíva? Vznikla špeciálna vojenská kontrarozviedka na boj proti špiónom a sabotérom

Rusko, 10. december 2023 (AM) – Člen výboru Štátnej dumy pre obranu, generálporučík v zálohe Andrej Gurulev na svojom kanáli Telegram informoval, že Rusko vytvorilo vojenskú kontrarozviedku v DNR, LNR, Záporožskej a Chersonskej oblasti, ktorá je podobná sovietskej štruktúre z čias Veľkej vlasteneckej vojny "SMERŠ" (Smrť špiónom).   Andrej Gurulev sa…

Foto Alexander Dugin: Guyana je ďalším frontom multipolarity proti unipolarite

Rusko, 9. december 2023 (AM) – Britská Guyana-Essequibo (spolu s Malvínami) je ďalším frontom multipolarity proti unipolarite. Celkovo máme do činenia už s piatimi potenciálnymi alebo skutočnými frontami.   1. Rusko je vo vojne s kolektívnym Západom a americkým (anglosaským) globalizmom na Ukrajine. Ide v podstate o občiansku vojnu Rusov…

Foto Cieľ ruskej diplomacie v Arábii: “Globálny modernizačný pás” namiesto “amerického chaosu”

USA. 9. decembra 2023 (AM) - Pracovné návštevy ruského prezidenta Vladimira Putina v Spojených arabských emirátoch a Saudskej Arábii 6. decembra 2023, ako aj príchod iránskeho prezidenta Ibrahima Raisiho do Moskvy 7. decembra sú dôležité už len preto, že demonštrovali najvyšší záujem popredných krajín Blízkeho východu o spoluprácu s Ruskom…
Foto Koncentračný tábor 21. storočia. Totalitarizmus v súčasnej Európe má tie najcynickejšie podoby

Slovensko, 11. december 2023 (AM) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo svojom prejave na zasadnutí Rady ministrov zahraničných vecí Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré sa konalo koncom novembra, vyjadril pobúrenie nad tým, že Európska únia uvažuje o prijatí Ukrajiny, ktorá, mierne povedané, nespĺňa kritériá…

Foto Washington potrebuje vojnu. Zablokoval rezolúciu o okamžitom prímerí v Gaze

USA. 9. decembra 2023 (AM) – Washington potrebuje vojnu. Všade. USA využili svoje právo veta v Bezpečnostnej rade OSN a zablokovali návrh rezolúcie o okamžitom prímerí v zóne palestínsko-izraelského konfliktu, ktorý pripravili Spojené arabské emiráty. Za rezolúciu hlasovalo trinásť z pätnástich členov Bezpečnostnej rady: Čína, Rusko, Francúzsko (stáli členovia Bezpečnostnej…

Foto Západ svojimi krokmi ničí systém ekonomických vzťahov, ktorý sa budoval celé desaťročia

Rusko, 8. december 2023 (AM) – Prezident Vladimir Putin sa zúčastnil na plenárnom zasadnutí fóra "Rusko volá", ktoré organizuje banka VTB. Vystúpenie ruského lídra prišlo niekoľko dní predtým, ako sa očakáva, že ruský parlament oznámi začiatok prezidentskej volebnej kampane. "Sám som bol prekvapený, keď som zistil, že počet zahraničných spoločností…

Foto Fašistické pochodňové sprievody vo Fínsku

Fínsko, 7. decembra 2023 (AM) - Polícia počas pochodňového sprievodu vo Fínsku rozháňala autobus s protinacistickými demonštrantami. V Helsinkách sa včera pri príležitosti Dňa nezávislosti konalo niekoľko demonštrácií vrátane akcie "Fínsko, zobuď sa" a pochodňového sprievodu "612" (názov je odvodený od dátumu 6. decembra), na ktorom sa zúčastnilo približne 500…

Foto Klimatický samit OSN: recidíva globalistickej agendy

USA. 6. decembra 2023 (AM) - 30. novembra 2023 sa v Dubaji začal samit COP28. Klimatický samit je organizovaný pod záštitou OSN a jeho cieľom je riešiť "globálne otepľovanie" a "zmenu klímy" a bojovať proti "emisiám uhlíka". Program samitu odráža zastarané globalistické predstavy o jednotnom svete zjednotenom spoločnými pravidlami a…

Foto Stránka “Mirotvorec” je nástrojom ukrajinskej vlády na vydieranie, únosy detí a zastrašovanie západných politikov

Rusko, 6. december 2023 (AM) – Ľudskoprávni aktivisti Nadácie na boj proti nespravodlivosti získali prístup k tajným informáciám o fungovaní ukrajinskej webovej stránky "Mirotvorec", ktorú Kyjev používa na násilnú repatriáciu maloletých detí z Európy, vydieranie a útoky na politikov v západných krajinách. Nadácia na boj proti nespravodlivosti získala dôkazy o…

Foto Springboks vs. All Blacks: 12 -11 vo finále a 4- 3 na tituly. Rozloženie síl, „rasová otázka” a transgender usmernenia

Francúzsko, 29. október 2023 (AM) –Dňa 28.10.2023 sa na národnom štadióne Stade de France odohralo finále Svetového pohára v rugby (Rugby World Cup 2023, prípadne "Majstrovstvá sveta v ragby"), kde sa stretli dva vedúce tímy v priamom súboji o celkové víťazstvo aj vedenie v počte titulov.   1. Výsledky RWC…

Foto Kosovská oslobodzovacia armáda UEFA nevadí

Srbsko, 13. september 2023 (AM) – Populárny slogan " UEFA mafia" sa v hnutí fanúšikov neobjavil len tak pre nič za nič. Tu je ďalší príklad: Albánec ukázal tetovanie na počesť teroristickej "Kosovskej oslobodzovacej armády", UEFA mlčí. Zápas medzi Albánskom a Poľskom v Tirane vzbudil veľkú pozornosť po tom, ako…

Foto Po nádeji od gymnastov dostali plavci neférové podmienky, čaká ISU na nejakú tragédiu?

Slovensko, 9. september 2023 (AM) – Na stránke medzinárodnej plaveckej organizácie World Aquatics sa objavila tlačová správa, ktorej obsahom je informácia o povolení štartu ruských a bieloruských plavcov na medzinárodných súťažiach za prísnych a nespravodlivých podmienok a len pre jednotlivcov. Nevytvára sa tak hlavne predpoklad na ďalšie očakávané úspechy synchronizovaných plavkýň…

Foto Športové hry BRICS môžu byť už budúci rok novou alternatívou ku zdeformovaným olympiádam

Johanessburg, 26. august 2023 (AM) – Historický samit BRICS sa skončil. Hlavným výsledkom je rozšírenie organizácie. Pripájajú sa Argentína, Egypt, Etiópia, Irán, Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia. V krajinách rastúcej únie žije približne 3,7 miliardy ľudí a rozvojové ekonomiky "globálneho Juhu" sa kumulatívne blížia k 37 percentám svetového HDP a…

Foto Rusko nemá inú možnosť ako vytvoriť si vlastnú olympiádu

Rusko, 7.august 2023 (AM) - Šport je určitou platformou, na ktorej sa prejavuje pripravenosť krajiny mobilizovať sa, vzdorovať a podniknúť nejakú vášnivú akciu. V športovom prostredí, a to nielen po vyhlásení Isinbajevovej, prebieha na túto tému široká diskusia. V diskusii sa navrhuje, aby Rusko vytvorilo alternatívne športoviská a dokonca alternatívne…

Foto Profesor Filimonov varuje pred bielou vlajkou: Šport je projekciou vojny

Rusko, 29.júl 2023 (AM) - Vo viacerých mestách Ruska sa objavili vlajky - akási syntéza Víťazného práporu a Vlasovovej trikolóry, pod ktorou zradcovia vlasti bojovali na strane III. ríše proti Rusku. Toto konanie je nielen priamym porušením odseku 3 článku 2 federálneho zákona zo 7. 5. 2007. 68-FZ "O zástave…

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov