“K tajnej dohode skutočne došlo”. Čo sa skutočne stalo na zasadnutí G20. Hodnotenie situácie z “čínskeho uhla pohľadu”

Ilustračné foto

Slovensko, 31. januára 2023 (AM) –  Na poslednom stretnutí Signpost Circle som dostal otázky o výsledkoch samitu G20, ktorý sa konal 15. – 16. novembra na Bali v Indonézii, a o tom, čo sa stalo na samite Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva (APEC), ktorý sa konal 19. novembra v Thajsku. Zhodnotiť situáciu takpovediac “z čínskeho pohľadu”. Keďže materiály boli publikované v angličtine, naši analytici si ich prečítali. A čo je v znakoch? Ako vyzerajú čínsko-americké vzťahy z čínskej strany, pokiaľ ide o súčasnú situáciu a jej vyhliadky?

 

Dovoľte mi teda, aby som na úvod načrtol, čo bolo hlavnou témou samitu G20 z nepolitického hľadiska. Nebopolitika je moc z Neba, čo znamená výklad Zákonov vesmíru, ktoré sú zapísané v kódexoch Zákona zmien. Budem hovoriť z pozícií, ktoré nikto okrem mňa nemôže osvetliť, pretože dešifrovanie je funkciou inteligencie, nie vedy, a už vôbec nie médií. Poviem vám toto: jadrom toho, čo sa stalo na samite G20, bolo stretnutie medzi čínskym lídrom Si Ťin-pchingom a americkým lídrom Joeom Bidenom, ktoré trvalo viac ako tri hodiny. Kto tam nebol? Putin tam nebol!

 

Zákon zmeny je zväzkom troch síl, týchto troch síl: USA, Číny a Ruska. Takže USA a Čína sa dohodli na sprisahaní a Rusko tam jednoducho nebolo. Prečo? Rusko je totiž krajinou prvého človeka a jeho zástupca v akejkoľvek hodnosti je postavou, ktorá na globálnej úrovni nevyvoláva žiadne “zdesenie”. Bol tam minister zahraničných vecí. Úprimne povedané, bol najlepší v oblasti diplomacie, pokiaľ ide o rusko-americké vzťahy. Rokovania s “priateľom” Kerrym (John Kerry, minister zahraničných vecí USA 2013-2017 – pozn. redakcie), “reset” s “Clintonovou” (Hillary Clintonová, ministerka zahraničných vecí USA pred Kerrym – pozn. redakcie) – tam sa mu darilo, ale nie je sa čím chváliť. A hneď dodám, že 19. novembra na APEC v Bangkoku bol opäť prítomný Si Ťin-pching, Ameriku zastupovali viceprezidentka Kamala Harrisová a štátny tajomník Anthony Blinken, Putin opäť chýbal a Rusko zastupoval podpredseda vlády Belousov.

 

Existuje teda zväzok troch síl a dve z nich sú v tajnej dohode. Teraz budem citovať, odkiaľ táto dohoda pochádza, nie z nejakých anglických zdrojov alebo textov, ktoré uverejnili naši korešpondenti, ale z toho, čo hieroglyfmi uviedol denník Zhenmin Jibao (jeden z popredných denníkov na svete a najvplyvnejší v Číne – poznámka redakcie). Len málo ľudí v našej krajine sa pozerá za stenu čínskych znakov a ich významy sú tam veľmi odlišné. Navyše, nikto tu tieto významy ani nevie prečítať. Sovietska čínska veda to ešte dokázala, ale ruská veda nedokáže pochopiť “Číňanov”, nedokáže pochopiť ich spôsob myslenia. Naša analýza sa uskutočňuje z hľadiska európskeho myslenia, v abstraktnej a pojmovej logike, ale čínske myslenie je iné: myslia v hieroglyfoch. Nazýva sa konkrétnosymbolický. A naši analytici, kulturológovia a politológovia nechápu, o čom hovoríme, pretože oni robia analýzy a my by sme mali robiť hodnotenia. Analýza sa vykonáva “o dvoch”, hodnotenie – “o troch”.

 

Takže stretnutie Bidena a Si Ťin-pchinga 14. novembra na Bali sa v čínskom jazyku nazýva, citujem: “Strategické a konštruktívne rozhovory”. Možno úlohu ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova na stretnutí G20 označiť za konštruktívne riešenie strategických otázok? Potom som si prečítal, že “Zhenmin Jibao” píše o tom, čo strany urobili za tri a pol hodiny. Toto je oficiálny text v znakoch. “Dohodli sa na prijatí praktických krokov na návrat čínsko-amerických vzťahov na cestu stabilného rozvoja.” Kde to naše médiá uvádzajú?

 

Prečo neexistuje “multipolárny svet”, otázka Taiwanu, čínsky pohľad na ŠVO

Prečo som nazval hodnotenie, ktoré teraz robím, “tajnou dohodou medzi Čínou a USA”? Tu je citát Si Ťin-pchinga: “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli rozvíjať a prosperovať samostatne. Ide o to, že strany, ktoré sa dohodli na praktických opatreniach, sa vracajú k modelu bipolárneho sveta. “Na planéte je dosť miesta pre USA a Čínu!” Kde je tu Rusko? Ide o to, že nezmysel zvaný “multipolárny svet”, ktorý presadzujú naši konceptualisti na ministerstve zahraničných vecí a v prezidentskej kancelárii, je niečo, čo vo fyzike neexistuje! Vo fyzike sú len dva póly, preto to nefunguje.

 

My nepolitici hovoríme, že existujú dva póly: plus a mínus, sever a juh. Nebo je plus, Zem je mínus a človek je medzi nimi. Je tu však všestrannosť. V preklade z hieroglyfov do angličtiny to znamená multilaterálny svet, ale v žiadnom prípade nie multipolárny svet. Čo znamená “multipolárny svet”? Ako by to vyzeralo? Na to by ste sa mali spýtať ministerstva zahraničných vecí! Je to veľká hra šiestich svetových projektov. My, nepolitici, o tom kričíme, bijeme sa do hlavy, ale nemá to zmysel, nie je možné prelomiť túto binárnosť.

 

Si Ťin-pching hovorí: “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli spoločne rozvíjať a prosperovať. Pre vás, Američanov, je to severoatlantický blok a pre nás, Číňanov, tichomorská zóna. Mimochodom, v čínštine je Atlantický oceán západný oceán, v čínskych znakoch nie je Atlantik. Si Ťin-pchingova správa v Bangkoku mala názov “V duchu solidarity a zodpovednosti vytvoriť ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu”. “Pre nás,” hovoria Číňania, “ázijskotichomorské spoločenstvo jedného osudu, kde budeme vládnuť my. A vám, Američanom, Západu, NATO.”

 

Čo bolo povedané o Taiwane? Okolo Taiwanu je veľa humbuku a nikto nechápe, čo Taiwan pre Číňanov znamená. Sú to spriaznené duše! Ste to vy, “biele opice”, kto môže viesť bratovražednú vojnu so svojimi bratmi a sestrami. Na Ukrajine máte “bratov a sestry”, s ktorými vediete vojnu s názvom Špeciálna vojenská operácia. Z čínskeho pohľadu ide o bratovražednú vojnu. A keď odborníci z európskeho hľadiska tvrdia, že Číňania budú viesť vojnu aj so svojimi nevlastnými bratmi, s Taiwanom – to nie je možné! Aby sa uskutočnil čínsky sen o Veľkom obrodení národa žltých ľudí – najlepších z najlepších -, nemôže dôjsť k bratovražednej vojne. To je v rozpore s cieľom Veľkej obrody čínskeho sna. Akokoľvek nám naši analytici s európskym zmýšľaním tvrdia, že vojna je tam možná, nie je. Pretože cieľom je Veľké obrodenie čínskeho národa. Čo je vaším cieľom? Bezpečnosť. Čo je ich cieľom? “Vytvorenie spoločenstva Jediného osudu ľudstva pod naším velením, žltého národa. My sme jadro!”

 

Si Ťin-pching: “V čínsko-amerických vzťahoch je Taiwan červenou čiarou, ktorá sa nesmie prekročiť.” Biden: “USA sa nesnažia o konfrontáciu s Čínou a nepodporujú nezávislosť Taiwanu. To, že naše médiá rozširujú tému pristávacej operácie, je úplná hlúposť. Biden uviedol, že USA nemajú v úmysle vstúpiť do konfliktu s Pekingom a že by sme mali zachovať otvorené komunikačné kanály. Na tom sa dohodli 14. novembra v Bangkoku a súhlasili s vypracovaním usmernení pre rozvoj vzťahov. “Pracovné tímy by mali začať rokovať čo najskôr!” Práve tu sa objavuje čínsko-americká tajná dohoda. Kedy nabrala na obrátkach? Stalo sa tak 9. novembra, keď sa Cherson vzdal ruským ozbrojeným silám. “Strany konštatovali, že špeciálna vojenská operácia ruských ozbrojených síl na Ukrajine je globálnou komplexnou krízou a že kapitulácia Chersonu bola dôležitým bodom obratu,” píše sa v hieroglyfoch Žen-min Žibao.

 

Rozdiel medzi šachom a kartami, Sun Tzu o úrovniach bojových umení a ktoré z nich sme my

Aká je perspektíva? Perspektívou je konštruktívna spolupráca. Vzťahy medzi Ruskom a Čínou sa nazývajú dobré susedské vzťahy. Máme Zmluvu o dobrom susedstve, strategickej spolupráci a partnerstve. A partnerstvo je nákup a predaj, obchod… Číňania konštruktívne spolupracujú s Američanmi. Počujte to meno! Číňania myslia v znakoch, ich myslenie je konkrétne a symbolické. To, ako sa nazýva, má veľký význam. Naši analytici, ktorí čítajú anglicky, a dokonca aj čínsky, sú v logike vylúčenia tretieho v boji protikladov, v binárnom, v šachu. Nedávno som si vypočul video od kolegu Kurginyana, doktora fyziky a matematiky. Je v binárnom systéme, v šachu.

 

S úškrnom hovorí: “Ak nevieš chodiť, choď s diamantmi.” Keďže nevie hrať karty, má v hlave šachový plán. A všetko, čo vám kolega Kurginyan hovorí, je z európskeho hľadiska správne, ale z čínskeho hľadiska je to zlá hra. Číňania sú vo veľkej hre! Židia veľmi dobre vedia, o čom hovoria; aj oni sú vo Veľkej hre, ktorá je “na tri”. Židia idú s Číňanmi ruka v ruke, pretože vedia hrať “na tri”, zatiaľ čo kolega Kurginyan hrá iba šach. Všetci z nášho hangoutu rozumejú šachovým schémam, ale kartové schémy nie. Preto sú sarkastickí. Samozrejme, že nevedia, s čím majú hrať, nepoznajú ani rozloženie – ani “na tri”, ani “na šesť”!

 

Neexistuje žiadny multipolárny svet, existuje svet s viacerými stranami, a tieto strany sedia za Veľkým stolom kariet v dejinách, nie za Veľkou šachovnicou, ktorá vám bola podstrčená. Podstrčil vám ho niekto, kto vie, ako poraziť tých, ktorí myslia “vo dvoch”.

 

Perspektívou je teda konštruktívna spolupráca, ktorej predvoj tvorí Ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu. Číňania hovoria: začneme s ázijsko-tichomorským spoločenstvom jedného osudu a potom so spoločenstvom jedného osudu celého ľudstva. A potom som si prečítal článok historika Fursova v novinách Zavtra, kde píše, že Rusko a Čína sú v pevnosti, v kruhovej obrane. Fursov je človek s európskym myslením, nevidí, že Číňania sú v ofenzíve, nie v obliehanej pevnosti. “Sun Tzu v knihe Umenie vojny hovorí o štyroch úrovniach vojenského umenia: prvou je stratégia (vojenská ľstivosť), druhou diplomacia (úskočné vyjednávanie), treťou taktika (bojové techniky) a štvrtou frontálny útok na pevnosti. Číňania sú teda v ofenzíve, pretože priamou cestou k víťazstvu je útok a protiútok, zatiaľ čo obrana a ústup sú spôsoby, ako sa preskupiť, zabezpečiť si to, čo potrebujú, a prejsť do útoku. Fursov a všetci naši Z-patrioti chcú zvíťaziť bezhlavým útokom na pevnosti, zatiaľ čo Číňania riešia problémy pomocou úskokov a diplomacie, pretože vrcholom vojenského umenia je víťazstvo bez použitia zbraní. Naša Bohom zabudnutá vlasť je na rovnakej úrovni ako taktika a frontálny útok na Mariupol.

 

Si Ťin-pching tu zablahoželal Tokajevovi k jeho zvoleniu za prezidenta Kazachstanu. Kto vyhral? Naša bohabojná vlasť, ktorá začiatkom roka vyslala letecké jednotky na potlačenie nepokojov v Kazachstane, alebo Čína, ktorá sa ho pokojne zmocnila? A prečo sa to stalo? Keďže Kazachstan je súčasťou “One Belt, One Road”, hospodárskeho pásu Hodvábnej cesty, je to práve APEC. Číňania tam už všetko uchvátili bez použitia zbraní. A čo robia naše ozbrojené sily? Víťazia na bojisku. Ešte raz: najprv Cherson, potom sprisahanie, potom posilnenie situácie: “v duchu solidarity a zodpovednosti vytvoriť Ázijsko-tichomorské spoločenstvo jedného osudu”. Počujete to teraz?!

 

Výsledok “tajnej dohody”, čo by sme mali robiť a ako by nám pomohla Nebopolitika

Historická poznámka: Číňania prvýkrát súhlasili s demokratom Carterom (Jimmy Carter je 39. prezidentom Spojených štátov – pozn. red.). Podpísali dohodu o konštruktívnej spolupráci na 20 rokov s možnosťou predĺženia o ďalších 20 rokov. Nie o dobrom susedstve, nie o nejakom multilaterálnom partnerstve, ale o strategickej spolupráci. Po 20 rokoch sa Clintonovi podarilo predĺžiť platnosť zmluvy. Pozor, Carter aj Clinton sú demokrati. 40 rokov sa skončilo v roku 2019 a prichádza republikán Trump a rozbil hru. Trump sa rozhodol napraviť finančnú zaujatosť voči Číne a rozpútal obchodnú vojnu. Na druhej strane Číňania merajú perspektívu už celé stáročia, takže len čakali na návrat demokratov. A vrátili sa v podobe Bidena. Ďalej Číňania čakali na voľby v polovici volebného obdobia. A tu je reťaz: 8. november 2022 – voľby v Amerike, 9. november – opustenie Chersonu Ruskom, 14. november – strategické a konštruktívne rozhovory medzi Bidenom a Si Ťinpchingom. Úroveň je strategická, výsledok je konštruktívny. V čínskom texte sa uvádza: dosiahol konsenzus.

 

A čo sa vlastne stalo? “Dohodli sa” na novom menovom svete a vymedzení sfér kontroly. Pripomeňme si Si Ťin-pchingovu frázu (všimnite si globálnu úroveň!): “Naša planéta je dostatočne veľká na to, aby sa Čína a USA mohli rozvíjať a prosperovať samostatne. Pokyn pracovným tímom, aby čo najskôr vypracovali usmernenia pre novú fázu.” A kde je naša Bohom zabudnutá vlasť? Putin nebol prítomný, na zasadnutí G20 sa zúčastnila podporná postava – minister zahraničných vecí Lavrov, Kerryho najlepší priateľ. Nie je to čínsky priateľ, je to Kerryho priateľ! Máme nejakého čínskeho priateľa? Nie. Na APEC bola osoba tretej úrovne – podpredseda vlády Belousov. Kamala Harrisová sa o týždeň neskôr stretla so Si Ťin-pchingom (po skončení G20 – pozn. redakcie) a potvrdili, že všetko bolo v poriadku, dohodli sa a teraz čakajú na Blinkena v Pekingu.

 

Biden a Si Ťin-pching na protokolárnom stretnutí: čínsky líder stojí, predtým odišiel a Biden kráča smerom k nemu. Inými slovami, ak stojí a ľudia idú k nemu, znamená to, že je pánom situácie. Naši ľudia tomu nerozumejú… Dokonca to ukazovali v televízii, ale nikto im nič nevysvetlil.

 

Čo teda máme my, Z-patrioti v Rusku, robiť, keď sa Číňania a Američania spolčili? A predĺžiť dohodu o konštruktívnej spolupráci? My, nepolitici, sme vytvorili Múzeum konštruovania budúcnosti a povieme vám, čo nás čaká. Pred nimi je informačná spoločnosť, ktorej hlavnou náplňou je nehmotný majetok. V našom prípade je kumulatívna materiálna sila stále na prvom mieste, preto strácame v koncepcii multipolarity, ktorá vo fyzike neexistuje.

 

Čo teda robiť? Je známe, že vo vlasti nie je žiadny prorok, ale my, nebopolitici, ponúkame koncepciu, ako sa stať mocenským centrom podporovaným nezávislou, samostatnou koncepciou. Tento koncept sa nazýva Nebopolitika. A potom sa Rusko vo zväzku troch veľmocí môže ocitnúť v tomto súboji nad Čínou a USA. To je to, čo treba urobiť! A my vám povieme, ako to urobiť s podporou našich vlastných síl: môžeme mať svoju vlastnú cestu – do nového neba a na novú zem, kde prebýva Pravda. Toto je strategická úroveň.

Andrej Devjatov

*Podporte nás: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

*FB obmedzuje publikovanie našich príspevkov, odporúčame nás sledovať aj na Telegrame


Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Foto Ukrajinská otázka v nemeckej geopolitike

Nemecko, 29. marec 2023 (AM) – Začiatkom marca predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Lars Klingbeil počas návštevy Ukrajiny a Poľska vyhlásil, že odteraz bude základom novej východnej politiky jeho strany (Ostpolitik) Kyjev a po ňom Varšava. Vo Varšave Klingbeil predstavil päťbodový plán nového partnerstva s krajinami strednej a východnej Európy (SVE)…

Foto Tank Sabrah v nových verziách. Česku sa otvára najjednoduchšia cesta k ľahkému kolesovému tanku

Slovensko, 29. marec 2023 (AM) – Nomenklatúra ľahkých tankov sa rozšírila o nový typ, na vzniku ktorého bude mať svoj výrazný podiel podľa dostupných informácií aj Česko. Do filipínskych ozbrojených síl bol zaradený izraelský tank Sabrah, ktorý bude dodaný v dvoch verziách. Ide o 18 ľahkých pásových tankov na španielskom podvozku z…

Foto Veľvyslanectvo USA v Arménsku – kováčska dielňa ľudských zdrojov a živná pôda pre rusofóbiu

USA, 29. marec 2023 (AM) – Rusko-arménske vzťahy sú opäť vystavené skúške. V decembri 2022 americký Senát potvrdil na post veľvyslankyne v Jerevane 57-ročnú Christine Queenovú, kariérnu diplomatku, ktorá od začiatku roka 2020 pôsobila ako charge d'affaires USA na Ukrajine. Arménski občania si ju pamätajú ako absolventku gruzínskej univerzity z roku…

Foto Japonsko a Ukrajina v jazyku symbolov. “Víťazný talizman” Zelenskému od Kišidu

USA, 29. marec 2023 (AM) – Japonský premiér Fumio Kišida, ktorý zradil pamiatku svojich predkov, prejavil znaky osobitnej pozornosti ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, ktorý tiež zneužil svojich predkov. Celkom symbolické. V jazyku symbolov bola náhla návšteva japonského hosťa v Kyjeve otvoreným agresívnym útokom na Rusko. Po jeho návrate do Tokia novinári uviedli,…

Foto Pentagón si nerobí žarty. Takže vojna – a nie preto, aby sa skončila v mieri, ale preto, aby sa vyhrala

USA, 29. marec 2023 (AM) – Bývalý minister zahraničných vecí USA Kissinger varoval pred nebezpečenstvom druhej studenej vojny a potvrdil, že bude ťažšia ako tá prvá. Podľa neho by sa mohol začať konflikt medzi Čínou a USA. Bývalý minister zahraničných vecí USA dodal, že obe krajiny majú ekonomické zdroje, ktoré sa môžu vyrovnať,…

Foto Arestovič posunul ukrajinskú ofenzívu na máj až jún. Rusi majú nového veliteľa skupiny vojsk

Rusko, 28. marec 2023 (AM) – Bývalý poradca v kancelárii prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič poskytol rozhovor v litovskej televízii. Vo vysielaní litovského televízneho kanála dostal Arestovič otázku, kedy sa podľa jeho názoru začne ukrajinská ofenzíva a aký druh ofenzívy to bude. Arestovič, ktorý mal na chlopni saka odznak s vlajkami Ukrajiny a…

Foto Vojenská technika: Svet vie o najmenej 92 „stratených“ nukleárnych bombách – a ďalšie zaujímavosti

Rusko, 27. november 2020 (AM) - 2. sv. vojna bola priestorom na realizáciu tých najfantastickejších projektov vojenských konštruktérov Preteky v zbrojení priviedli ku skonštruovaniu obrovských diel, rádiom riadených bômb, lietadlových lodí, ale aj nezvyčajných vzdušných lietadlových korábov. Od roku 1930 sa v ZSSR inžinierom Vladimírom Vachmistrovom rozpracúval projekt „Skupina“, ktorý predpokladal využitie lietadla nosiča na…

Foto Vyvíjajú Američania nového “nepriateľa” pre ruské tanky Armata?

USA, 23. november 2020 (AM) - Nie sme tak ďaleko od chvíle, kedy budú ľudia len istou opciou pre tank. Nie je síce potrebné brať tieto slová doslovne, avšak popredné svetové podniky vojenského priemyslu venujú veľkú pozornosť vývoju bezpilotných technológií, vrátane konštruovania tankov. Bolo by teda celkom nesprávne hovoriť o tom, že tieto…

Foto Francúzsko : Presadí sa laserový systém HELMA-P ako primárna laserová obrana pred bezpilotnými lietadlami?

Francúzsko, 15. november 2020 (AM) - Rovnako ako v severnej Sýrii a Líbyi, začiatkom tohto roka prebiehajúce boje v Náhornom Karabachu ukazujú dôležitosť vzdušných bezpilotných lietadiel, ktoré sa rovnako dobre dajú použiť na zameranie obrnených jednotiek a logistických konvojov ako aj na zničenie PVO (protivzdušná obrana). A to tým viac, že…

Foto Nemci ich odmietli: Taliansko teda ponúka Poľsku spoločný vývoj ťažkého tanku

Taliansko, 5. november 2020 (AM) - Rím aj Varšava vyjadrili v posledných mesiacoch záujem o Francúzsko-Nemecký program bojových tankov novej generácie MGCS. Zdá sa však, že tento francúzsko-nemecký pár v obidvoch prípadoch neposkytol priaznivú odpoveď na tieto požiadavky participácie na programe vývoja. Rímu sa preto nepodarilo začleniť sa do programu MGCS…

Foto Cieľom je zahltiť nepriateľskú obranu: Lockheed-Martin prerába transportné lietadlá na bombardéry

USA, 1.november 2020 (AM) - Vo februári 2016 Pentagón uviedol, že uvažuje o vytvorení konceptu s názvom Arsenal Plane. I keď to nebolo zásadne nič nové, išlo o premenu dopravného lietadla na nákladný kamión s inteligentnou muníciou a využiť pre ich presné zhadzovanie spoluprácou so stíhacími bombardérmi 5. generácie [F-35 alebo…

Foto Očakáva Taliansko viac konfliktov v stredozemí? V roku 2021 zvýši rozpočet na obranu o 1.3 miliardy EUR

Taliansko, 31.október 2020 (AM) - Taliansko bolo jednou z krajín najviac postihnutých prvou vlnou vírusu Covid-19 na jar tohto roku. Ich ekonomika zaznamenala pokles HDP o viac ako 12%, ignorujúc účinky prebiehajúcej druhej vlny. Z hľadiska bruselského ozdravného plánu je však najlepšie kompenzovanou európskou krajinou, ktorej bolo na obnovu hospodárstva pridelených…
Foto MOSSBERG 500 – nekompromisný ochranca

Slovensko, 21. marec 2023 (AM) – Mossberg je značka amerického výrobcu zbraní, ktorú založil švédsky prisťahovalec v Spojených štátoch, Oscar Frederik Mossberg v roku 1916. Dnes je to celosvetovo známy výrobca pušiek, brokovníc a už aj pištolí   Brokovnica Mossberg 500 Thunder Ranch je špeciálna edícia taktických brokovníc v kalibri 12. Bola navrhnutá v spolupráci s riaditeľom výcvikového…

Foto SIG Sauer predstavil civilnú verziu pušky XM7 americkej armády.

USA, 16. marec 2023 (AM) – Rok po zavedení limitovanej edície na americký trh oznamuje SIG Sauer zavedenie pušky americkej armády XM7 v civilnej verzii MCX-SPEAR. 28. februára 2023  firma SIG Sauer oznámila zavedenie viackalibrovej samonabíjacej pušky SIG Sauer MCX-SPEAR na komerčný americký trh. Verzia pušky XM7 bola predtým známa ako XM5 a oficiálne…

Foto Firma „Šturm“ vyvíja „neviditeľnú“ maskovačku pred termovíziou

Rusko, 15. marec 2023 (AM) – Je to mimoriadne dôležité aj pre špeciálnu vojenskú operáciu. Lenže na úspešné dokončenie tohto vývoja sú potrebné nové materiály, tvrdí generálny riaditeľ tejto ruskej špeciálnej vedecko-výrobnej spoločnosti Vladimír Drobjak.   Ukrajinskí vojaci zreteľne pozorujú ruských pomocou termokamier. „Preto je táto otázka momentálne mimoriadne aktuálna. Riešime…

Foto Koncern Kalašnikov oznámil začiatok výroby pištole Lebedev pre Rosgvardiju

Rusko, 14. marec 2023 (AM) – Koncern "Kalašnikov" odovzdal prvú várku modulárnych pištolí Lebedev (MPL) zákazníkovi na vojenské testovanie. Nová pištoľ sa už sériovo vyrába. Oznámil to prezident koncernu Alan Lušnikov. Modulárnu pištoľ Lebedeva - MPL chce koncern predstaviť na výstave Expotechnostraž, ktorá sa bude konať od 15. do 17. marca…

Foto AK 47 Para SDM, Kalašnikov Made in China

Slovensko, 27. februára 2023 (AM) –Výrobcom tejto zbrane je firma SDM, ktorá patrí do konglomerátu NORINCO. Výhradným dovozcom na Slovensko aj predajcom je SVET PUŠIEK. Zbraň má chrómovaný vývrt hlavne, celková dĺžka je 87 cm, zložená sklopná pažba skráti zbraň na 65 cm, hlaveň má dĺžku 41 cm a prázdna váži3,3 kg. Vyrobená…

Foto Aké nové zbrane Pentagon testuje na Ukrajine

Ukrajina, 8. februára 2023 (AM) – Rozsiahle prezbrojenie svojej armády, predovšetkým pozemných síl a námornej pechoty, uskutočňujú Spojené štáty keď poskytujú Kyjevu rozsiahlu vojenskú pomoc. Proces sa začal ešte pred konfliktom na Ukrajine, no od jeho začiatku sa výrazne zrýchlil. Keďže staré zásoby zbraní sa vo výzbroji vyprázdňujú, nahrádzajú sa novými,…

Foto Veľvyslanectvo USA v Arménsku – kováčska dielňa ľudských zdrojov a živná pôda pre rusofóbiu

USA, 29. marec 2023 (AM) – Rusko-arménske vzťahy sú opäť vystavené skúške. V decembri 2022 americký Senát potvrdil na post veľvyslankyne v Jerevane 57-ročnú Christine Queenovú, kariérnu diplomatku, ktorá od začiatku roka 2020 pôsobila ako charge d'affaires USA na Ukrajine. Arménski občania si ju pamätajú ako absolventku gruzínskej univerzity z roku…

Foto Pentagón si nerobí žarty. Takže vojna – a nie preto, aby sa skončila v mieri, ale preto, aby sa vyhrala

USA, 29. marec 2023 (AM) – Bývalý minister zahraničných vecí USA Kissinger varoval pred nebezpečenstvom druhej studenej vojny a potvrdil, že bude ťažšia ako tá prvá. Podľa neho by sa mohol začať konflikt medzi Čínou a USA. Bývalý minister zahraničných vecí USA dodal, že obe krajiny majú ekonomické zdroje, ktoré sa môžu vyrovnať,…

Foto Arestovič posunul ukrajinskú ofenzívu na máj až jún. Rusi majú nového veliteľa skupiny vojsk

Rusko, 28. marec 2023 (AM) – Bývalý poradca v kancelárii prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič poskytol rozhovor v litovskej televízii. Vo vysielaní litovského televízneho kanála dostal Arestovič otázku, kedy sa podľa jeho názoru začne ukrajinská ofenzíva a aký druh ofenzívy to bude. Arestovič, ktorý mal na chlopni saka odznak s vlajkami Ukrajiny a…

Foto Fíni sa pripravujú na vojnu za “severský spôsob života”. Zabudli na osud Hitlerových “severských bojovníkov”?

USA, 28. marec 2023 (AM) – Helsinki, ktoré ešte neukončili prístupový proces do NATO, už udelili povolenie na prevádzku lietadiel aliancie vo vzdušnom priestore krajiny. Prvý let uskutočnilo spoločné prieskumné lietadlo RC-135 Rivet amerických vzdušných síl v sprievode bezpilotného prostriedku a zhromažďovalo informácie o situácii a pohybe jednotiek ruských ozbrojených síl v…

Foto Londýn vytvára precedens, ktorý zasiahne celý Západ. Najvyšší súd rozhodol o “Janukovyčovom dlhu”

Slovensko, 27. marec 2023 (AM) – Británia má odvahu nielen vyvlastniť ruský majetok, ale aj podniknúť také radikálne kroky, ako je odmietnutie dlžníckeho štátu plniť si svoje záväzky voči veriteľovi. Londýn podporil želanie Kyjeva nesplatiť dlh Ukrajiny Ruskej federácii. Tlačová agentúra Bloomberg 16. marca priniesla správu: Ukrajina vyhrala na Najvyššom súde…

Foto Chceme na nich uvaliť sankcie? O sociálno-ekonomických perspektívach Strednej Ázie

Moldavsko, 27. marec 2023 (AM) – "EÚ zvažuje uvalenie sankcií na stredoázijské krajiny za ich pomoc Rusku. Vedúci predstavitelia EÚ zaznamenali nárast vývozu do ázijských krajín. Európa sa obáva, že tieto technológie sa dostávajú do Ruska s cieľom obísť obmedzenia, ktoré naň boli uvalené. Vedúci predstavitelia EÚ plánujú upozorniť predstaviteľov strednej Ázie…
Foto Dôležitá je šírka rozbitého ľadu a rádius. Rusko dostane ďalšie dva jadrové ľadoborce Arktika

Slovensko, 28. marec 2023 (AM) – Stanovili sa termíny položenia piateho a šiesteho sériového univerzálneho ľadoborca ​​s jadrovým pohonom projektu 22220 „Arktika“, ktorého kontrakt na stavbu dostal vo februári tohto roku „Baltijskij Zavod“ v Petrohrade - uviedol Maxim Kulinko, zástupca vedúceho riaditeľstva Severnej námornej cesty Štátnej korporácie Rosatom.   Piaty a šiesty…

Foto Po Rusku už aj Severná Kórea vlastní torpédo na vytvorenie „rádioaktívneho cunami“

Severná Kórea, 25. marec 2023(AM) – Spojené štáty pokračujú v implementácii programu na vytvorenie hypersonických zbraní a snažia sa v tejto zložke dobehnúť Rusko a Čínu a Severnú Kóreu. Americké letectvo testuje prototyp najnovšej hypersonickej strely vzduch-zem, ktorá bola vytvorená v rámci programu ARRW (Air-Launched Rapid Response Weapon). Podľa Defense…

Foto Vojenský analytik: Ruské sily musia ničiť nielen podvodné drony, ale aj ich nosiče

Rusko, 25. marec 2023 (AM) – 22. marca vyšlo najavo, že ukrajinská armáda sa opäť pokúsila zaútočiť na základňu ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole námornými bezpilotnými lietadlami. Útok bol úspešne odrazený, všetky drony boli zničené. Ako pri tejto príležitosti pre FAN povedal vojenský expert Jurij Kotenok , ruské sily naliehavo potrebujú posilniť…

Foto “Ilja Muromec” a “Jevpatij Kolovrat” v Arktíde. Bojové ľadoborce

Rusko, 24. marec 2023 (AM) – Ruské ministerstvo obrany nedávno rozhodlo o stavbe nových bojových ľadoborcov novej generácie ruských pomocných diesel-elektrických lodí 21180/21180M. Rusko má dve takéto výkonné lode, Iľja Muromec a Jevpatij Kolovrat. V súčasnosti sa pracuje na aktualizovanom projekte tretieho ľadoborca tejto série.   Myšlienka vyzbrojenia civilných ľadoborcov vznikla v…

Foto Čo ak Si Ťin-pching nesie Putinovi raketové torpédoborce?

Rusko, 21. marec 2023 (AM) – Podľa Naval News 12. marca 2023, v lodenici v čínskom meste Dalian boli súčasne spustené dva raketové torpédoborce triedy Typ 052D projektu Kunming (označenie NATO Luyang III). Z piatich podobných vojnových lodí, ktoré tu stavatelia lodí Dalian naďalej stavajú. Zvyšné tri sa pripravujú na spustenie do…

Foto Ozbrojené sily Ukrajiny skončia príchodom nových rakiet Kaliber

USA, 12. marec 2023 (AM) – Rusko čoraz viac vybavuje svoje lode raketami Kaliber. Americkí experti projektu Defense News sú presvedčení, že nové riadené strely sa čoskoro stanú jednou z hlavných vysoko presných zbraní. Ruský minister obrany Sergej Šojgu na konferenčnom hovore s vedením ozbrojených síl oznámil, že budúca ponorka Kronštadt…

Foto Tank Sabrah v nových verziách. Česku sa otvára najjednoduchšia cesta k ľahkému kolesovému tanku

Slovensko, 29. marec 2023 (AM) – Nomenklatúra ľahkých tankov sa rozšírila o nový typ, na vzniku ktorého bude mať svoj výrazný podiel podľa dostupných informácií aj Česko. Do filipínskych ozbrojených síl bol zaradený izraelský tank Sabrah, ktorý bude dodaný v dvoch verziách. Ide o 18 ľahkých pásových tankov na španielskom podvozku z…

Foto Jadrové zbrane v Bielorusku zničia jeden z hlavných mýtov na Západe

Rusko, 28. marec 2023 (AM) – "Poľsko bude teraz oveľa obozretnejšie pri rozhodovaní o koncentrácii síl v blízkosti hraníc s Bieloruskom." Týmito slovami si odborníci vysvetľujú senzačné vyhlásenie Vladimíra Putina o jeho pripravenosti rozmiestniť ruské jadrové zbrane v Bielorusku. Reakcia Európy je paradoxná: EÚ z nejakého dôvodu nemá obavy z amerických…

Foto Perspektívy starého železa

Rusko, 24. marec 2023 (AM) – Aktuálne sa objavujú informácie o blížiacom sa nasadení zastaralých zbraní (tankov T-54/55 a protilietadlových diel KS-19) stranami konfliktu na Ukrajine, ktoré vyvolávajú až posmešky. V skutočnosti to môže byť len dobrý začiatok spoločnej cesty do praveku, keďže bojujúce strany začali po roku čítať skúsenosti arménsko-azerbajdžanského…

Foto Putin a Šojgu ihneď zareagovali na plány Londýna presunúť „jadrové zbrane“ do Kyjeva. Aké sú ruské možnosti?

Rusko, 22. marec 2023 (AM) – V blízkej budúcnosti Londýn v rámci vojenskej pomoci Ukrajine prevezie muníciu s ochudobneným uránom do Kyjeva. Oznámila to 21. marca námestníčka ministra obrany Veľkej Británie Annabelle Goldie. Treba si uvedomiť, že z pohľadu „mierumilovného“ Západu a ich sťažovateľských „ukrajinských vlastencov“ je avizované rozhodnutie plne v súlade…

Foto Rusko zabavilo časť amerických zbraní pre Ukrajinu a dalo ich Iránu na vytvorenie analógov

USA, 12. marec 2023 (AM) – Západ sa bojí Putinových vojenských úspechov. Newsweek s odvolaním sa na bývalého veľvyslanca USA v Rusku Michaela McFaula píše, že elity západných krajín sú znepokojené vojenskými úspechmi ruského prezidenta. „Situácia je vlastne zaseknutá na niekoľko mesiacov a znervózňuje ma to. Mám obavy o schopnosť Ukrajincov udržať…

Foto Rusko zdvojilo počet komplexov Penicilín v operácii. Pancir pribudol v prístave Tuapse. Wagnerovci ostali bez podpory pri Bachmute

Rusko, 7. marec 2023 (AM) – Ukrajina sa opäť snaží vyvíjať tlak na Spojené štáty s cieľom získať kazetovú muníciu od Američanov, a to aj napriek opakovanému odmietaniu jej dodávok. Podľa agentúry Reuters Kyjev zaslal zodpovedajúcu žiadosť americkému Kongresu. Predstavitelia ukrajinského režimu vyzvali amerických kongresmanov, aby vyvinuli tlak na Biely dom,…
Foto Zbrojársky expert o charakteristikách leteckej superbomby použitej pri Černigove

Rusko, 27. marec 2023 (AM) –Ukrajinské zdroje v prvých marcových dňoch uviedli, že Rusko na ich území na Avdejevskom smere po prvýkrát testovalo poldruha tonovú (1525 kg) kĺzavú bombu, ktorá má názov UPAB-1500V (УПАБ-1500В). O jej „prvom“ nasadení a zničení objektu v Černigovskej oblasti písal aj list Defence Express.     Tajomstvo tejto mohutnej bomby…

Foto Spojené štáty ponúkli Slovensku vrtuľníky ako náhradu za presun stíhačiek MiG-29 do Kyjeva

Slovensko, 23. marec 2023 (AM) – Spojené štáty americké ponúkli Slovensku 12 nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s dvojtretinovou zľavou ako náhradu za MiG-29 presúvané do Kyjeva. Na svojej stránke na sociálnej sieti to oznámil šéf Ministerstva obrany SR.     Dvanásť nových vrtuľníkov Bell AH-1Z Viper s vybavením, výcvikom pilotov…

Foto Eurofighter Typhoon pre Slovensko?

Slovensko, 19. marec 2023 (AM) – Slovenská vláda koncom týždňa na mimoriadnom on-line rokovaní rozhodla o darovaní stíhačiek Mig-29 spolu s časťou protilietadlových raketových komplexov 2K12 Kub Ukrajine. Podľa ministra J. Naďa zato existuje prísľub získania 200-miliónovej kompenzácie z Európskeho mierového nástroja, čo je fond Európskej únie na podporu vojenskej pomoci…

Foto Putinov hovorca: “Zámery Slovenska dodávať bojové lietadlá Ukrajine pripomínajú pokusy zbaviť sa starého nepotrebného vybavenia”

Slovensko, 18. marec 2023 (AM) – Premiér v demisii Eduard Heger včera oznámil, že vláda SR schválila presun stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu . Ako poznamenal minister obrany Jaroslav Naď, republika je pripravená rozdať 10 z 11 lietadiel tohto modelu, ktoré má. Legitímnosť prijatého rozhodnutia je veľkou otázkou. NR SR 15. decembra…

Foto Ruský pilot ktorý zlikvidoval americké bezpilotné lietadlo nad Čiernym morom bude odmenený

Rusko, 15. marec 2023 (AM) – Ruskí vojnoví korešpondenti sa rozhodli odmeniť pilota ťažkej stíhačky Su-27, ktorý sa zúčastnil na „neekologickom a neprofesionálnom“ sprievode dronu MQ-9 Reaper, ktorý spadol do vôd Čierneho mora. Povedal to novinár a odborník Vladislav Šurygin. Ruský pilot tak získa 1 milión rubľov, ďalších 100 tisíc rubľov…

Foto Grom na jasnej ukrajinskej oblohe: Prečo sa ozbrojené sily Ukrajiny a členovia NATO vystrašili

Rusko, 15. marec 2023 (AM) – Nezávislí odborníci zbadali začiatok boomu ruských vysoko presných zbraní na bojisku. Jeden z najčítanejších ukrajinských analytikov - Zgurec, ktorý vedie vojenskú informačnú a poradenskú spoločnosť vo Ľvove, uviedol, že má dôkazy o použití hybridnej rakety a riadenej bomby Grom-E1.     Nová munícia má podľa…

Foto Ukrajinská otázka v nemeckej geopolitike

Nemecko, 29. marec 2023 (AM) – Začiatkom marca predseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Lars Klingbeil počas návštevy Ukrajiny a Poľska vyhlásil, že odteraz bude základom novej východnej politiky jeho strany (Ostpolitik) Kyjev a po ňom Varšava. Vo Varšave Klingbeil predstavil päťbodový plán nového partnerstva s krajinami strednej a východnej Európy (SVE)…

Foto Japonsko a Ukrajina v jazyku symbolov. “Víťazný talizman” Zelenskému od Kišidu

USA, 29. marec 2023 (AM) – Japonský premiér Fumio Kišida, ktorý zradil pamiatku svojich predkov, prejavil znaky osobitnej pozornosti ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, ktorý tiež zneužil svojich predkov. Celkom symbolické. V jazyku symbolov bola náhla návšteva japonského hosťa v Kyjeve otvoreným agresívnym útokom na Rusko. Po jeho návrate do Tokia novinári uviedli,…

Foto Nikolaj Starikov: Možno jediný ozajstný Stalinov priateľ bol Kirov

Slovensko, 27. marec 2023 (AM) – 27. marca si pripomíname 137. výročie narodenia Stalinovho priateľa a spolubojovníka Sergeja Mironoviča Kirova. Stojí za zmienku, že Sergej Mironovič Kirov nebol len obľúbencom strany, ale aj Stalinovým najbližším priateľom. Možno jediným.   Kirov bol zabitý pri teroristickom čine, keď na chodbe Smolného vedľa jeho…

Foto Nikolaj Starikov: Vstúpte do novej éry. Si Ťin-pching hovorí, že jeho návšteva Ruska sa riadi historickou logikou

Rusko, 26. marec 2023 (AM) – "Keď vidíte človeka, ktorý je súdený a nevinne odsúdený, vyvoláva to súcit. Keď vidíte človeka, ktorý robí dôležité, čestné a ušľachtilé veci a má byť za to nevinne odsúdený, vyvoláva to rozhorčenie a túžbu podporiť prenasledovanú osobu. Komisárka pre práva detí Maria Lvová-Belová dnes potrebuje našu…

Foto Kniha “Kto prinútil Hitlera prepadnúť Stalina”

Slovensko, 26. marec 2023 (AM) – V dnešnej dobe, kedy sa do spoločnosti pretláča vidieť veci súčasné aj minulé z toho jediného správneho uhla pohľadu, ktorý odzrkadľuje skôr politické smerovanie, ako smerovanie ku pravde ako takej, sa vo mne stále viac a viac derie do popredia výrok Georga Orwela: "Kto kontroluje…

Foto 80 rokov od tragédie v bieloruskej dedine Chatyň

Nemecko, 24. marec 2023 (AM) – Pred 80 rokmi nacisti zaživa upálili 149 obyvateľov bieloruskej dediny Chatyň, medzi nimi 75 detí. Tragédia sa stala 22. marca 1943 popoludní. Batalión SS Dirlewanger spolu s ukrajinskými nacionalistami zo 118. policajného práporu 201. bezpečnostnej divízie, údajne z pomsty za zabitie nemeckého dôstojníka rukou partizánov, obkľúčili…
Foto Myśl Polska: Anglosasi vyvolali jadrovú apokalypsu

Slovensko, 27. marec 2023 (AM) – "Jedinou otázkou je, ako ďaleko pôjdu provojnoví jastrabi na Západe pri presadzovaní "červenej línie". "Je všeobecne známe, že Veľká Británia sa rozhodla poskytnúť Ukrajine 14 tankov Challenger 2 a 30 samohybných húfnic AS90 v rámci januárového balíka vojenskej pomoci. Zdá sa však, že v hre…

Foto O novej generácii amerických chemických zbraní

USA, 26. marec 2023(AM) - Podľa ruskej armády USA tajne vyvíjajú chemické zbrane a skúmajú organofosforové zlúčeniny (OPC) s veľmi vysokou toxicitou. Organofosforové zlúčeniny sú bežnou skupinou zlúčenín používaných ako domáce a poľnohospodárske insekticídy, ako aj ako chemické bojové látky. Najbežnejšie sú: dichlórfos, tiofos, chlorofos, karbofos, metafos, pyrofos, sarin, soman, VX.…

Foto Poľsko zasiahla vlna ukrajinskej kriminality

Poľsko, 25. marec 2023(AM) – Pred niekoľkými dňami ukrajinský premiér Šmygal radostne oznámil, že jeho cesta do Bruselu posunula Ukrajinu o krok bližšie k členstvu v EÚ. Ukázalo sa, že podpísal dohodu o účasti Ukrajiny na programe jednotného trhu a ďalšie memorandum o strategickom partnerstve medzi Kyjevom a Bruselom v oblasti…

Foto Deti z Chersonu, Krymu a špinavé hry Západu

Rusko, 23. marec 2023 (AM) – Podľa Al Mayadeen: Rusko hostí viac ako 4 milióny utečencov z Ukrajiny. "Podľa Vysokého komisára OSN pre utečencov prišli do Ruska približne tri milióny Ukrajincov z ôsmich miliónov utečencov, ktorí hľadajú azyl v susedných krajinách. Podľa ministerstva zahraničných vecí však Rusko prijalo viac ako štyri milióny…

Foto „Prežila som a povedala som pravdu. Teraz som pre Ukrajinu nepriateľ“: Aký bol osud „Mariupolskej madony“

Rusko, 10. marec 2023 (AM) – „Mariupolská Madonna“ Marianna Vyšemirskaja povedala, ako sa nacisti z „Azova“ zakryli tehotnými ženami v pôrodnici a Západ sa pokúsil urobiť z jej fotografie fejk.   Presne pred rokom, 9. marca 2022, obletela svet srdcervúca fotografia tehotnej dievčiny z Mariupolu. Stála s krvavou škvrnou na tvári na…

Foto Vojenské a biologické aktivity USA. Rusko by mohlo zorganizovať vlastný medzinárodný tribunál ako odpoveď na hrozby Západu

USA, 7. marec 2023 (AM) – Dňa 30. januára 2023 na brífingu o analýze dokumentov súvisiacich s vojensko-biologickými aktivitami USA vystúpil Igor Anatoljevič Kirillov, náčelník vojsk radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl, a povedal veľa zaujímavých vecí o nedávnej "pandémii". Vystúpenie generálporučíka Kirillova bolo venované biologickým zbraniam a aktivitám…

Video Bojový galavečer WARRIORS GAMES pokračuje aj v novembri

Slovensko, 9. november 2021 (AM) – Organizácia Warriors Games po úspešnom prvom kole, prináša ODVETU. Druhé kolo jedinečného konceptu boxerského zápolenia. V rámci Galavečera sa predstavia bojovníci zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V tomto druhom kole si znova zmerajú sily dva boxerské tímy, ktoré pozostávajú z piatich členov vo váhovej kategórií – do…

Foto Bojový galavečer WARRIORS GAMES v septembri prinesie unikátny koncept boxerského turnaja

Slovensko, 25.August 2021 (AM) – Organizácia WARRIORS GAMES organizuje bojový galavečer pre všetkých fanúšikov boxu a kickboxu podľa pravidiel K1, ktorý sa uskutoční 14.9.2021 v Košiciach.     Prináša jedinečný koncept športového boxerského zápolenia na Slovensku. V rámci turnajov predstaví zaujímavé zápasy slovenských ako aj zahraničných borcov kickboxu podľa pravidiel K1. Jeden turnaj…

Foto The Race 2021 prinesie do Krásnej Hôrky akciu, adrenalín a nabitý program

Slovensko, 19.August 2021 (AM) – Dychberúce výkony, perfektná atmosféra, športové hviezdy, ale aj program, ktorý určite nemôžeš zmeškať! Práve tieto lákadlá prinesie 4. septembra pod hradby hradu Krásna Hôrka jedinečná športová akcia The Race 2021.   NOVÉ SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE PRE SKÚSENÝCH AJ ZAČIATOČNÍKOV Hlavnou časťou The Race je terénny prekážkový beh s traťou…

Video Ramzan Kadyrov rozdal Mercedesy bojovníkom svojho klubu. Video

Čečensko, 30. marec 2021 (AM) – Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov ocenil troch športovcov vystupujúcich za bojový klub Achmat, ktorý mu patrí. Boxer Artur Beterbiev, bojovník zmiešaných bojových umení Magomed Bibulatov a rodák z Dagestanu zápasník Sambo - Magomedrasul Khasbulaev dostali každý Mercedes-Benz GLE, ktorého cena v Rusku začína na šiestich miliónoch rubľov.     Šéf Čečenska poznamenal,…

Foto Lady Kalašnikov: Čo dáva samoregulácia športovcovi praktickej streľby

Rusko, 15.December 2020 (AM) - Psychický stav počas súťaže nie je o nič menej dôležitý ako fyzický. Maria Schwartz, kapitánka streleckého tímu Lady Kalašnikov, vysvetľuje, ako môžu techniky sebaregulácie pomôcť znížiť úzkosť a stres.   Čo dáva samoregulácia športovcovi praktickej streľby Pojem „samoregulácia“, známy v domácej vede a praxi, hlavne vďaka…

Foto Tragédia počas športovej streľby: Na súťaži v praktickej streľbe v USA došlo k usmrteniu dlhoročného rozhodcu

USA, 16. november 2020 (AM) - Prinášame tragickú informáciu zo zámoria kde behom preteku USPSA (Asociácia praktickej streľby USA) došlo k usmrteniu dlhoročného rozhodcu a člena USPSA. Na strelnici v Penfielde 7.novembra ráno počas súťaže pretekárovi  behom povelu "Nabi a priprav sa!" spadla nabitá zbraň na zem (netrafil do puzdra), prišlo…