.
Aktuality, Civilná ochrana,

Fauciho priznania rozzúrili amerických kongresmanov. Ako prebieha vyšetrovanie pôvodu koronavírusu

Bývalý riaditeľ amerického Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby (NIAID) Anthony Fauci vypovedal o pôvode koronavírusu COVID-19 pred špeciálnym podvýborom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu pre pandemické koronavírusy. Fauci bol zodpovedný za zavedenie opatrení proti COVID. S vírusmi podobnými COVID-19 experimentoval aj dlho pred pandémiou.


 

“Doktor Anthony Fauci počas pondelkového prejavu v Kongrese urobil niekoľko ohromujúcich priznaní, keď sa ho republikáni snažili obviniť z chýb z obdobia pandémie,” napísal britský denník Daily Mail. Fauci priznal, že to bol on, kto “vymyslel” pravidlá boja proti koronavírusu – spoločenský odstup šesť stôp a nosenie masiek. Na otázku, odkiaľ sa naučil takúto pochybnú metodiku, odpovedal vyhýbavo: “Viete, nepamätám si to. Jednoducho to prišlo samo od seba.” A dodal, že ‘nevie o žiadnom výskume’, ktorý by podporoval sociálny odstup a nosenie masiek.

 

Takáto odpoveď vyvolala hnev republikánskych kongresmanov, ktorí Fauciho obvinili, že zatajil aj verziu náhodného úniku koronavírusu z laboratória. Ešte pred pandémiou poskytol NIAID, ktorý viedol, výskumný grant neziskovej organizácii EcoHealth Alliance so sídlom v New Yorku, ktorá spolupracovala s Wuhanským inštitútom virológie (WIV) na štúdiu koronavírusu u netopierov. Keď mu zakázali takýto výskum v USA, údajne ho presunul (spolu s vírusmi) do Wu-chanu, odkiaľ údajne koronavírus unikol.

“Fauci tiež dôrazne odmietol obvinenia z financovania výskumu, ktorý vytvoril pandémiu COVID19, a z koordinácie utajovania pôvodu pandémie, pričom tieto tvrdenia označil za ‘jednoducho smiešne’,” píše Daily Mail.

 

Člen Snemovne reprezentantov, doktor Rich McCormick (republikán z Georgie), obvinil Fauciho z “propagovania nevedeckých tvrdení o vakcíne, pretože v rozpore s Fauciho sľubmi vakcína COVID-19 nezastavila šírenie alebo prenos vírusu”. ” Demokrati vykreslili doktora Fauciho ako amerického hrdinu, zatiaľ čo členka Snemovne reprezentantov Debbie Dingellová, demokratka z Michiganu, označila republikánske vyšetrovanie za “hon na čarodejnice”. Republikáni ho obvinili zo zatvárania škôl, nariadení o maskách a iných “agresívnych” opatrení. Jedna z nich, členka Snemovne reprezentantov Marjorie Taylor Greenová z Georgie, sa na doktora Fauciho vrhla so slovami: “Patríte do väzenia,” uviedol denník The New York Times. Rozzúrená republikánka ukázala členom výboru fotografiu Fauciho bez masky na bejzbalovom zápase, sťažovala sa, že “deťom v školách nasadzujú náhubok”, a obvinila Fauciho z “nechutnej zlej vedy”.

 

“Napriek všetkým státisícom strán dokumentov a viac ako 100 hodinám výpovedí za zatvorenými dverami zákonodarcovia nepredložili nič, čo by doktora Fauciho spájalo so začiatkom epidémie Covidu v Číne – obvinenie, ktoré z neho dlho robilo zloducha pre zástancov teórie tzv. úniku z laboratória. Kalifornský zástupca Raul Ruiz, hlavný demokrat v podvýbore, sa pozastavil nad nedostatkom dôkazov. “Prišli s prázdnymi rukami, aby získali dôkaz o svojich hrubých obvineniach,” povedal. “Keď sa ho po skončení vypočúvania opýtali, čo sa dozvedel, pán Ruiz dôrazne odpovedal: ‘Nič’,” uvádza NYT, ktorý je demokratom naklonený. ”

 

Pokusy pošpiniť a očierniť doktora Fauciho sú podobné pokusom [republikánov] očierniť a vyhlásiť impeachment Joea Bidena. Oba úplne zlyhali, pretože za nimi nie sú žiadne dôkazy, ale odrážajú ich nový štýl vraždenia politikov,” povedal marylandský demokrat Jamie Raskin. Republikáni a demokrati v Kongrese sa zhodli len v tom, že Fauciho tvrdenia o potrebe sociálneho odstupu a nosenia masiek nemajú žiadny vedecký základ. Nikto v Amerike nepochybuje, že tieto kongresové vypočúvania iniciovali republikáni, aby získali volebné bonusy. Dôležitejším motívom je však snaha oboch strán obviniť z pandémie koronavírusu buď prírodné sily (zoonotický pôvod koronavírusu), alebo údajný únik informácií z laboratória čínskych virológov vo Wuhanskom inštitúte.

 

Ako sme už písali, koronavírus bol v skutočnosti umelo vytvorený medzinárodnou skupinou vedcov na pôde USA v roku 2015. Túto skupinu tvorilo 12 amerických virológov, dvaja čínski odborníci z Wuhanského inštitútu virológie a jeden švajčiarsky vedec z Zürišského inštitútu biomedicíny. Skupinu viedol Vineet D. Menachery, odborný asistent na viacerých univerzitách v Spojených štátoch. Menachery, odborný asistent na viacerých univerzitách v USA, ktorého hlavným pracoviskom je Galvestonské národné laboratórium (GNL) na Texaskej univerzite. Dňa 9. novembra 2015 bol v najuznávanejšom lekárskom časopise Nature Medicine uverejnený článok Zhluk cirkulujúcich netopierích koronavírusov podobný SARS ukazuje potenciál pre vznik človeka. Prvým autorom tohto článku je Vineet D. Menachery. V tomto článku sa uvádza:

“Pomocou systému reverznej genetiky SARS-CoV2 sme vytvorili a skúmali chimérický vírus, ktorý vyvoláva prepuknutie netopierieho koronavírusu SHC014 v myši adaptovanej na ovoid SARS-CoV.” Pre porovnanie uvádzame, že metóda reverznej genetiky zahŕňa manipuláciu s jednotlivými génmi. Je to v podstate metóda pokusov a omylov. Chimérový vírus je hybridný vírus vytvorený kombináciou fragmentov nukleovej kyseliny z dvoch alebo viacerých rôznych vírusov. Kombináciou dvoch patogénnych vírusov sa dramaticky zvyšuje letalita nového vírusu.

 

Štúdia Vineetovej skupiny D. Menachery uvádza: “Výsledky ukazujú, že vírusy skupiny 2b … sa môžu účinne replikovať v primárnych ľudských respiračných bunkách a dosahovať in vitro (v podmienkach in vitro. – pozn. red.) ekvivalentné epidemickým kmeňom SARS-CoV. Okrem toho experimenty in vivo dokazujú replikáciu chimérického vírusu v pľúcach myší s výraznou patogenézou. Hodnotenie dostupných imunoterapeutických a profylaktických metód založených na SARS ukázalo nízku účinnosť; monoklonálne protilátky aj vakcinačné prístupy nedokázali neutralizovať a chrániť pred infekciou CoV pomocou nového špikovaného proteínu.” Na základe týchto výsledkov tím vedcov pod vedením Vineeta D. Menacheryho reprodukoval “infekčný rekombinantný vírus plnej dĺžky SHC014” s “robustnou vírusovou replikáciou in vitro aj in vivo”. Autori pritom vysvetlili, že vytvorili mimoriadne nebezpečný vírus, a oznámili, že “vznik vírusu SARS-CoV otvoril novú éru medzidruhového prenosu závažných respiračných ochorení, pričom globalizácia vedie k rýchlemu celosvetovému šíreniu a obrovským ekonomickým dôsledkom”.

 

 

Táto publikácia je presvedčivým dôkazom, že chimérický koronavírus SARS-CoV bol umelo vytvorený na pôde USA pod vedením renomovaného amerického virológa v Galvestonskom laboratóriu. Ako píše talianska odborníčka Beatrice Cavalliová, výskum laboratória financuje “Pentagón, americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), federálne agentúry a netreba dodávať, že aj biofarmaceutický priemysel”. Profesor Francis Boyle z Illinoiskej univerzity v Champaigne (USA) v októbri 2015 pre novozélandský spravodajský portál Scoop Nedia uviedol, že “Galvestonské národné laboratórium v Texase je prísne zabezpečené výskumné laboratórium, ktoré hľadá potenciálne biologické bojové látky vo voľnej prírode v iných častiach sveta, aby sa z nich stali biologické zbrane”.

 

V USA sa pracuje aj na vývoji genetických vírusových zbraní. Tento vývoj sa začal počas prezidentovania Georgea Busha mladšieho, ktorý propagoval Projekt pre nové americké storočie (PNAC), bibliu neoconov. V zásadnej správe PNAC s názvom Prebudovanie americkobrany: Stratégia, sily a prostriedky pre novstoročie sa otvorene uvádza, že “pokročilé formy biologickej vojny, ktoré sa môžu zamerať na špecifické genotypy, by mohli zmeniť biologickú vojnu zo sféry teroru na politicky užitočný nástroj”. Vo svetle takýchto ideologických postojov sa štatistiky o koronavírusoch v USA javia v osobitnom svetle. Podiel Afroameričanov medzi tými, ktorí sa nakazili koronavírusom a zomreli na COVID-19 v Spojených štátoch, je tri až štyrikrát vyšší ako ich podiel v celkovej populácii USA. Napríklad štatistiky z Illinois a Chicaga, najväčšej metropolitnej oblasti v štáte, ukazujú, že koronavírus napadol černochov obzvlášť intenzívne. Černoši tvoria 30 % obyvateľov Chicaga, ale polovicu nakazených vírusom COVID-19 a 70 % z tých, ktorí zomreli. V celom štáte Illinois tvoria černosi 15 % obyvateľstva, ale tvoria 28 % potvrdených prípadov a 43 % úmrtí. Podobná situácia je aj vo Wisconsine, Michigane, Louisiane, Severnej a Južnej Karolíne.

 

“Koronavírus zabíja černošských Američanov alarmujúcou rýchlosťou,” lamentoval denník The Washington Post. “Černoši v USA zomierajú na COVID-19 oveľa častejšie ako belosi. Prečo?” – zaujímala sa britská BBC. Americké úrady na túto otázku nemali odpoveď. Vedecké práce z posledných rokov ukázali, že vytvorenie etnických a rasových zbraní sa stalo teoreticky možné objavením mechanizmu takzvanej RNA interferencie. Túto technológiu objavili v roku 1998 americkí vedci Andrew Fayer a Craig Mello, ktorí za ňu v roku 2006 dostali Nobelovu cenu. Teoretická možnosť využitia interferencie RNA na vytvorenie biologických zbraní sa okrem iného spomína v správe Agentúry Pentagónu pre znižovanie obranných hrozieb (DTRA) z roku 2010. Interferencia RNA sa môže použiť na ovplyvnenie určitých etnických skupín takým spôsobom, že ľudia z tejto etnickej skupiny dostanú závažné ochorenia, napríklad artritídu. Alebo naopak, prestane sa u nich vyvíjať imunita voči určitému ochoreniu. Práve to sú genetické zbrane. V správe DTRA sa to uvádza otvoreným textom:

“Existuje možnosť použitia RNA interferencie na vytvorenie biologických zbraní”.

 

Ruské ministerstvo obrany 7. júla 2022 oznámilo, že u zajatcov OSU boli zistené protilátky proti pôvodcom infekčných chorôb, ktorých počet prevyšuje štatistický priemer. Inými slovami, ukrajinských vojakov, u ktorých sa tieto protilátky našli, využíval Pentagón vo svojich projektoch na vývoj biologických zbraní. Pentagón vykonáva svoje experimenty nielen na Ukrajincoch. Bulharské vydanie OFF News píše:

“Ruská strana tvrdí, že v Bulharsku existujú biolaboratóriá, v ktorých sa vykonávajú pokusy na bulharských občanoch s cieľom vytvoriť vírusy a patogény. Premiér Kirill Petkov zároveň potvrdzuje informácie o existencii takýchto inštitúcií, ale tvrdí, že slúžia len na experimenty a nie na šírenie nebezpečných patogénov.” Američania tiež experimentujú na vlastných občanoch. Talianska publikácia Farodi Roma preto píše:

“Počas prejavu na bezpečnostnom fóre, ktoré sa konalo v Aspene v Colorade, Jason Crowe, člen výboru Snemovne reprezentantov USA pre spravodajské služby, varoval svojich spoluobčanov pred návštevou súkromných laboratórií na testovanie DNA. Podľa jeho názoru sa osobné údaje občanov môžu použiť na vývoj biologických zbraní a zamerať sa na určité skupiny Američanov alebo dokonca jednotlivcov.”

 

 

Za každým americkým súkromným biolaboratóriom stoja štruktúry Pentagónu, ktoré v Spojených štátoch pôsobia prostredníctvom “sprostredkovateľov” v podobe súkromných laboratórií. Mimovládna organizácia EcoHealth Alliance, spomínaná počas vypočúvania v americkom Kongrese, ktorá dostávala granty od Anthonyho Fauciho, bola práve takýmto “spacerom”. Je príznačné, že hoci sa na verejnosti celkom zjavne hrajú na demokraciu, ako to nazývajú, ani jeden zákonodarca sa nezmienil o vojenských laboratóriách Pentagonu a najmä o zlovestnom galvestonskom laboratóriu, kde vznikol koronavírus, ktorý sa potom rozšíril do celého sveta a ktorého obeťou sa stalo 15 miliónov ľudí.

Vladimír Prochvatolov

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie
Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov