.
Aktuality, Bezpečnosť,

Zúfalý pokus: Americký Deep State sa snaží hodiť pokus o atentát na Trumpa na …. Irán

Všimnite si. Trump bude v pondelok na republikánskom zjazde vyhlásený za budúceho prezidenta. A tu bývalá námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová – tri dni pred pokusom o atentát na Trumpa povedala. “Nemyslím si, že sa Donald Trump stane prezidentom. Putin s tým určite počíta, ale myslím si, že Putina čaká nepríjemné prekvapenie.” A Nulandová, ktorá uskutočnila štátny prevrat na Ukrajine a dohliadala naň, sa zlovestne usmieva. Nevyzerá to ako náhoda.” – píše na svojom blogu ruský historik Nikolaj Starikov.


 

 

“Americké úrady získali spravodajské informácie o iránskom sprisahaní s cieľom zavraždiť Donalda Trumpa,” uviedla CNN. Čo údajne viedlo k tomu, že americká tajná služba (USSS) v posledných týždňoch posilnila bezpečnosť bývalého prezidenta USA. Irán “opakovane prisľúbil, že sa pomstí” USA za to, že americká armáda 2. januára 2020 zabila Qassema Suleimaniho, šéfa špeciálnych jednotiek IRGC Quds Force, pripomína CNN. Komu presne sa pomstiť? Trumpovi, komu inému. Vyhlásenie z toho pamätného dňa stále visí na webovej stránke Pentagónu:

“Na pokyn prezidenta podnikla americká armáda rozhodnú obrannú akciu na ochranu príslušníkov amerických služieb v zahraničí tým, že zabila Qasema Suleimaniho.”

 

Teraz sa verzia “iránskej stopy” rýchlo rozvinula. Známy americký propagandista Fareed Zakaria dokonca urobil rozhovor s úradujúcim iránskym ministrom zahraničných vecí Alim Bagherim Kaniom, v ktorom položil otázku:

Bol Teherán zapojený do tohto atentátu?

Odozva však nebola taká, v akú Washington dúfal. Áno, odpovedal Kani, Irán má v úmysle postaviť pred súd osoby zapojené do Sulejmaního vraždy, ale prostredníctvom právnych postupov. Táto niť však stačí na rozpletenie “iránskej stopy”. Motív je jasný!

 

Začnime tým, že téza o Trumpovej zvýšenej bezpečnosti neobstojí pred žiadnou kritikou. Ukázalo sa, že strecha budovy vzdialenej 130 metrov od jeho pódia v Butleri nebola strážená. Na čo šéfka USSS Kimberly Cheatleová poskytla Smiešne vysvetlenie:

“Táto budova má v najvyššom bode šikmú strechu. A kvôli bezpečnostnému faktoru sme na šikmú strechu nechceli nikoho umiestniť.” Veď tá strecha je šikmá, viete? Preto na ňu nedali nikoho z tajnej služby – pre prípad, že by spadol.

 

Pokiaľ ide o obvinenia voči Iránu, sme svedkami učebnicového odvádzania pozornosti na bezcenný predmet – upozornila analytička Jelena Paninová. “Deep State” v USA, ktorý nepochybne stojí za pokusom o atentát na Trumpa, sa snaží odvrátiť podozrenie od seba. “Iránska” verzia honu na Trumpa je vo všeobecnosti dlhodobá: je stará už niekoľko mesiacov. Prečo by nemala žiť tak dlho? Je možné, že ďalším páchateľom atentátu na Veľkého Donalda bude Iránec, ktorého pas s perzským písmom sa slávnostne nájde na jeho mŕtvom tele pred televíznymi kamerami. A doma sa nájde aj iránska vlajka. Nie je to dôkaz “ruky Teheránu”?

 

 

Podľa Senátora Vancea “režim” premenil progresívne kultúrne hodnoty na nástroj na upevnenie vlastnej ekonomickej a politickej moci. To znamená, že obhajobou konzervatívnych kultúrnych hodnôt republikáni zároveň bránia ekonomické záujmy pracujúcej triedy pred korporátnou dravosťou a štátnym nátlakom. Ako tvrdí, s pokračujúcou politickou polarizáciou sa obrana konzervatívnych kultúrnych hodnôt a obrana záujmov pracujúcej triedy budú čoraz viac spájať. Počas nedávneho rozhovoru s Vanceom sa ho opýtali, či existujú nejaké historické postavy, ktoré ho obzvlášť inšpirujú. Po krátkom zamyslení vymenoval Charlesa de Gaulla, vodcu francúzskeho odboja počas druhej svetovej vojny, ktorý sa v roku 1958 vrátil k moci a po zmene ústavného poriadku založil Piatu republiku. Ale hoci si väčšina Američanov pamätá de Gaulla pre jeho pôsobenie v odboji, Vance povedal, že ho inšpiruje jeho povojnový odkaz.

 

Vance obdivuje de Gaullovo úsilie o obnovenie priemyselnej sily Francúzska a zachovanie jeho osobitných národných záujmov v rámci vznikajúcej Severoatlantickej aliancie, ako aj jeho snahy o pestovanie životaschopného kultúrneho konzervativizmu, ktorý by Francúzsku umožnil nájsť vo svojich činoch počas druhej svetovej vojny skôr dôvod na národnú hrdosť než na národnú hanbu. Podobne ako de Gaulle, aj Vance považuje svoju úlohu za riadenie upadajúceho impéria. Senátor povedal, že Spojené štáty vstúpili do “neskorého republikánskeho obdobia”, a prirovnal súčasnú politickú trajektóriu Ameriky k úpadku Rímskej republiky v prvom storočí pred n. l. Toto prirovnanie však plne nevystihuje dramatickú povahu Vanceovej vízie súčasného momentu amerických dejín. Po desaťročiach úpadku je Amerika na pokraji úplného civilizačného kolapsu, domnieva sa Vance, a to je základom jeho svetonázoru a politického projektu. Charles de Gaulle bol pripravený zmeniť celý ústavný systém svojej krajiny, aby zachoval to, čo považoval za podstatu svojho milovaného národa. To je aj prípad J. D. Vancea.

Milan Novický

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov