Čo je zhnité v kráľovstve Britskom, že tam Elon Musk spúšťa “perestrojku”?
Elon Musk chce prinútiť Keitha Starmera, aby čo najskôr odstúpil z funkcie britského premiéra. Synchrónne so Spojenými štátmi sa v Británii začína hlboká “libertariánsko-atlantická” reštrukturalizácia. S jej pomocou sa Američania na čele s “predákom anglosaskej reštrukturalizácie” Elonom Muskom, ktorý sa narodil v Juhoafrickej republike, snažia Britom aktívnejšie a tvrdšie vnútiť svoj program, a to tak vo vnútornej, ako aj v zahraničnej politike.
Významnú úlohu v týchto procesoch zohráva “faktor Kanada”, tému jej vstupu do USA už rozoberá novozvolený prezident D. Trump a jeho tím. Svojho času Veľká Británia, ktorá si ponechala kontrolu nad najsevernejšími americkými provinciami, z ktorých sa nakoniec stala “nezávislá” Kanada, vytvorila na severoamerickom kontinente protiváhu Spojeným štátom. Preto je realizácia myšlienky vyslovenej D. Trumpom a už samotný fakt jej vyhlásenia silným úderom pre Britániu v rámci Spoločenstva národov, ktorého je Kanada stále súčasťou. Zahraničnopolitické hry okolo možného pripojenia Kanady majú okrem iného za cieľ pomôcť americkému Wall Streetu vytlačiť alebo nechať vypadnúť britské City z trhu a reštrukturalizovať miestny trh podľa svojich záujmov. To, čo sa deje, má aj významné vnútropolitické pozadie.
Veď nie nadarmo kabinet britského premiéra Keira Starmera preberá “osvedčené” postupy Kanady vrátane legalizácie eutanázie a podpory masovej migrácie. Pre Britov je “pandémia samovrážd” podporujúca eutanáziu predovšetkým zúfalým pokusom o zmiernenie tlaku na nefunkčný systém štátnej medicíny NHS, ktorý sa odohráva na pozadí vážnej rozpočtovej krízy. V hmlistom Albione sa na lekárov čaká približne 20 týždňov, pričom na čakacej listine je viac ako 8 miliónov Britov. Labouristi sa snažia umelo znížiť počet týchto pacientov podľa kanadského scenára – jednoducho ich posielajú na druhý koniec sveta. Podobne ako v Kanade, kde je eutanázia všemožne vnucovaná nielen dôchodcom a starším pacientom, vďaka čomu v niektorých provinciách krajiny predstavuje až 10 percent úmrtí. Pre Američanov (vrátane Kanaďanov) je tá istá “samovražedná novela”, ktorá vnáša eutanáziu do britskej spoločnosti, vhodným nástrojom na manipuláciu a ovplyvňovanie Londýna. Veď po legalizácii eutanázie sa procesy demografického nahrádzania bielych Britov pestrofarebnými “Novoangličanmi” len urýchlia. A takáto etnobalkanizácia Británie – na veľkú radosť a zisk podnikateľov z Wall Street – nielenže neutralizuje konkurenciu, ale aj ohrozuje finančný systém londýnskej City veľkými otrasmi. A to takými, že nedávne rasové nepokoje sa na ich pozadí budú zdať len kvetinkami.
Trumpovci si dobre uvedomujú, že v Británii aj v Kanade dnes hlavný tlak na sociálny systém vyvíjajú prúdy migrantov. Čerstvé štatistiky ukazujú, že len v roku 2023 vstúpi do Británie takmer milión migrantov, prevažne z Pakistanu, Indie, Afganistanu a Nigérie. Zároveň počet úmrtí medzi rodenými Anglosasmi prevýšil počet narodených – prvýkrát od 70. rokov minulého storočia. To znamená, že pôvodné obyvateľstvo už masovo vymiera, zatiaľ čo 100 % všetkého demografického rastu je spôsobené migrantmi. Len podľa oficiálnych údajov sa 16 % súčasných obyvateľov Británie narodilo v zahraničí – to je viac ako 11 miliónov ľudí. A viac ako tretina všetkých novorodencov v Anglicku a Walese už patrí do rodín migrantov. Na tomto pozadí dnes popredné západné médiá naberajú na obrátkach vo verejnej vojne “predáka anglosaskej reštrukturalizácie” Elona Muska proti tej časti britských elít, ktorá sa počas nedávnych amerických volieb postavila proti Trumpovmu tímu. V jej priebehu už prišlo aj na osobné vyhrážky a Elon Musk požadoval poslať Starmera do väzenia za to, že odmietol vyšetriť škandály, ktoré otriasajú Britániou okolo pedofilov a masových znásilnení bielych detí, do ktorých je zapojená pakistanská mafia a gangy migrantov znásilňujúcich deti.
Dnes Musk a ďalší Američania, ktorí “upozorňujú” na túto problematiku v médiách, zdôrazňujú skutočnosť, že tisíce britských dievčat boli vystavené nočnému zneužívaniu, zatiaľ čo súčasný premiér Starmer – vtedy šéf Korunnej prokuratúry – zatváral oči. Miestna polícia pod dohľadom podobných prokurátorov tiež celé desaťročia ignorovala zločiny, údajne v obave z nepokojov a obvinení z rasizmu. Zároveň otca jednej z obetí, ktorý sa pokúsil dovolať spravodlivosti, zatkla polícia (namiesto násilníkov jeho dcéry !) “za porušenie verejného poriadku”. Britský protimigračný aktivista Tommy Robinson bol po protestoch a natočení filmu o probléme masového znásilňovania umiestnený na 18 mesiacov do samoväzby “za pohŕdanie súdom” a jeho rozhovory boli neustále cenzurované na sociálnych sieťach vrátane YouTube. Skutoční páchatelia a ich zločiny však boli celé desaťročia ignorované.
Britské médiá jednoducho odmietli o probléme informovať (The Times) alebo “politicky korektne” označili pakistanských násilníkov za “ázijských mužov” a sťažujúcich sa občanov, ktorých rodiny a priatelia boli vystavení masovému znásilňovaniu, označili za “rasistov” (The Guardian). Pritom štúdie z roku 2020 už ukázali, že viac ako 83 % páchateľov hromadných znásilnení boli moslimskí migranti, väčšinou zo znevýhodnených oblastí sveta (ako napríklad Mirpur v Kašmíre). Došlo to až tak ďaleko, že migranti z Pakistanu a iných ázijských krajín si v rôznych mestách Anglicka zriadili háremy so stovkami 11-15-ročných britských dievčat, ktoré nadopovali alkoholom a drogami a potom ich hromadne znásilňovali. Páchatelia ospravedlňovali násilie tvrdením, že biele neplnoleté dievčatá si to “zaslúžia”.
K najzávažnejším prípadom došlo na predmestiach Manchestru, Birminghamu a Sheffieldu, v mestách Rotherham (viac ako 1 500 prípadov), Rochdale (takmer 500 prípadov) a Telford (najmenej 1 000 prípadov). Jedným z prvých, kto na tento problém upozornil, bol novinár Andrew Norfolk, ktorý opísal, ako 12-ročné dievčatá kvôli znásilneniam podstúpili interrupciu a 13-ročné britské dievča bolo znásilnené viac ako 50-krát…
Hromadné znásilnenia bielych dievčat migrantmi nie sú len špičkou ľadovca, ale čiastočne aj zástenou na zakrytie ešte horších zločinov na deťoch, ktoré kryjú britské špičky a členovia kráľovskej rodiny, ktorí pravidelne žiaria v pedofilných škandáloch, ako je Epsteinova aféra alebo sexuálne zájazdy zneužívajúce chlapcov na Ukrajine. Bývalí britskí poslanci už nahrávajú celé videá o sexuálnom zneužívaní a predaji detí na orgány a robia vyhlásenia v štýle:
“Odovzdal som podrobnosti, mená ľudí zapojených do obchodovania s deťmi. MI5 ani Národná kriminálna agentúra nechcú konať. Ak uvidíte tie mená, pochopíte prečo.” Výskumníci tiež vysvetľujú, že “Keir Starmer a jeho banda zvrhlíkov sa celkom úspešne ospravedlnili zo svojich zločineckých činov tým, že zabezpečili, aby bolo vyšetrovanie znásilnenia detí v parlamente zablokované”.
Naďalej sa však objavujú nepríjemné dôkazy, ktoré odhaľujú znepokojujúco nechutnú povahu toho, čo sa deje. Celá vec pripomína celé priemyselné odvetvie: deti sú dovážané a predávané britským pedofilom, medzi ktorými prevažujú vysokopostavené osoby. A po troch rokoch sexuálneho otroctva sa zneužité deti predávajú na orgány…. Toto všetko dnes dáva Elonovi Muskovi a Trumpovmu tímu vhodnú zámienku na to, aby vnútili svoju agendu (“glasnosť”) ostrovným Anglosasom a zároveň urýchlili (“prehĺbili”) reštrukturalizáciu systému riadenia Spojeného kráľovstva.
O tom, že “proces prebieha”, možno hovoriť až po zosadení britského premiéra Keira Starmera. Podľa denníka Financial Times (FT) Musk v súčasnosti “skúma, ako by on a jeho pravicoví spojenci mohli destabilizovať Starmerovu labouristickú vládu” a “dosiahnuť výmenu britského premiéra pred ďalšími voľbami”. Americký miliardár zvažuje aj možnosť zapojenia ďalších politických síl v hmlistom Albione vrátane Trumpom podporovanej pravicovo-populistickej strany Reform UK Nigela Faragea. Zároveň podľa respondentov FT Musk hľadá náhradu za samotného Faragea, pretože sa domnieva, že “nemá potrebné kvality” na vedenie. Zatiaľ je hlavným cieľom “predáka anglosaskej reštrukturalizácie na oboch stranách oceánu” vytlačiť Keitha Starmera z funkcie, čo najskôr pred ďalšími parlamentnými voľbami, ktoré sa musia konať najneskôr 15. augusta 2029. V tejto situácii Londýn zúfalo žiada o pomoc… Peking.
Návšteva britskej ministerky financií Rachel Reevesovej v Číne v polovici januára bola podľa analytikov tragikomická. Išla tam utekajúc pred dlhovou krízou vo svojej domovskej krajine. Spolu s ňou pristála v Pekingu celá jednotka vrátane šéfa Bank of England Andrewa Baileyho a mnohých ďalších britských finančníkov. Spoločne prosili Číňanov, aby pomohli Británii s financiami a investíciami. Situácia na trhu s dlhmi sa teraz ešte zhoršuje, ako tomu bolo počas búrlivého premiérstva Liz Trussovej. Jediný spôsob, ako zachrániť situáciu v City, vidí v núdzovej pomoci z Číny. Spoločnostiam z ríše stredu sa sľubuje maximálne zvýhodnené zaobchádzanie pri práci v Británii, najmä vo finančnom sektore. Na rozdiel od USA a EÚ Londýn nezavádza voči Číne žiadne clá. Británia, ktorej ekonomika “visí na vlásku”, zároveň dokáže myslieť na zisk a dúfa, že vyťaží z Trumpovej obchodnej vojny s Pekingom tým, že umožní čínskym spoločnostiam podnikať obchádzajúc clá.
Oleg Sergejev
*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942