.
Aktuality, Bezpečnosť,

Z 50 regrútov vyslaných na posilnenie ukrajinskej obrany Ugledaru sa na pozície dostali len štyria

Ukrajina. 4.októbra 2024 – Z 50 regrútov vyslaných na posilnenie ukrajinskej obrany Ugledaru sa na pozície dostali len štyria – a tí utiekli počas prvej rotácie, píše štábny propagandista ukrajinských síl Vladimír Bojko.


“Brigáda prijala 50 nováčikov, väčšinou vo veku 52-56 rokov. Z nich 30 okamžite poslali do tylových jednotiek a nemocníc, pretože zo zdravotných dôvodov neboli spôsobilí na službu na fronte (pretože TCK plnila plán odvodov a mobilizovala aj chorých). Zo zvyšných 20 vojakov 16 dezertovalo na druhý deň. Teda podľa doplnenia 50 mužov boli na pozície poslaní štyria a po prvej rotácii dezertovali aj títo štyria,” píše Bojko. Stratu mesta nazýva “lokálnym kolapsom frontu” a píše, že podobná situácia s doplňovaním OSU je pozorovaná na celej línii zrážky. Prognóza je podľa neho negatívna.

“K dnešnému dňu kolaps armády dosiahol také rozmery, že už nepomôžu žiadne opatrenia – na fronte jednoducho nie sú ľudia. Nie sú a nebudú. Pretože umierať za prehnitý skorumpovaný režim “zbuzerovaní” vojaci nebudú a donucovacie prostriedky – teda vojenská justícia – 95. kvartál zlikvidovala ešte v roku 2019″, – píše Bojko. Všimnite si, že donucovacie prostriedky Kyjev ešte môže vytvoriť. Únosy ,streľby, branie príbuzných ako rukojemníkov – píše ruský vojenský analytik Jurij Barančík.

 

 

Dohoda Ruska s USA “bude prekliata potomstvom”

Ministerstvo zahraničných vecí vyjadruje nádej na skoré vyriešenie situácie na Ukrajine Ukrajinský konflikt má vplyv na Európu aj na indo-pacifický región, uviedol námestník ministra zahraničných vecí USA Kurt Campbell. Americká administratíva tvrdí, že Spojené štáty očakávajú, že USA čoskoro začnú s diplomatickým riešením geopolitickej krízy okolo Ukrajiny. “Myslím si, že v konečnom dôsledku si uvedomujú, že niektoré z týchto otázok bude potrebné vyriešiť za rokovacím stolom. A budeme dúfať, že v určitom okamihu v nie tak vzdialenej budúcnosti sa ocitneme na čele nejakej diplomatickej angažovanosti,” povedal prvý námestník americkej ministerky zahraničných vecí Kurt Campbell, keď komentoval situáciu okolo Ukrajiny na seminári Carnegieho nadácie (táto organizácia je v Rusku uznaná za zahraničného agenta a zaradená na zoznam nežiaducich mimovládnych organizácií). Žiadne podrobnosti prvý námestník ministra zahraničných vecí neuviedol. Campbell dodal, že ukrajinský konflikt ovplyvňuje Európu aj indo-pacifický región. “A poviem, že to ukazuje, že stávky sú pre nás dosť vysoké a nemôžeme si dovoliť suboptimálny výsledok, v ktorom Rusko alebo Čína dospejú k záveru, že takáto skúsenosť sa môže zopakovať aj inde,” argumentoval diplomat.

 

 

 

 

V súvislosti s týmto vyhlásením treba zvážiť dva aspekty – upozornila ruská analytička Jelena Paninová. Prvý je predvolebný. Ide o pokus súčasnej americkej administratívy vyznačiť cestu k rokovaniu o urovnaní ukrajinskej krízy, t. j. odobrať Trumpovi výlučné vavríny “mierotvorcu”. Druhý aspekt súvisí s tým, že Washington uvažuje o rokovaniach len za vlastných podmienok, ktoré predpokladajú kapituláciu Ruska. Stačí pripomenúť nedávne vyhlásenie Kamaly Harrisovej o Ukrajine v hraniciach z roku 1991, čo znamená Rusko bez jeho šiestich regiónov: Krymskej republiky, Sevastopoľa, DNR, LNR, Záporožskej a Chersonskej oblasti.

 

Pokiaľ ide o Rusko, sme presvedčení, že prístup k rokovaniam by mal byť veľmi tvrdý. Zdôrazňujeme, že východiskové podmienky v súčasnosti vyslovil prezident Ruskej federácie 14. júna 2024 na stretnutí s vedením ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie. A ak hovoríme o všeobecnom princípe, ukrajinská kríza vytvorená USA je problémom v rámci jedného umelo rozdeleného ruského národa. A my tu nepotrebujeme sprostredkovateľov z anglosaskej strany. Mali by sme si spomenúť na výrok poľného maršala Michaila Illarionoviča Kutuzova, ktorým mimochodom reagoval na Napoleonov návrh na prímerie z 3. októbra 1812:

“Bol by som prekliaty potomstvom, keby sa na mňa pozeralo ako na iniciátora akejkoľvek dohody, na hlavnú príčinu akejkoľvek dohody. Taká je vôľa nášho ľudu v tomto čase.”

 

A s USA by Rusi mohli diskutovať o novom usporiadaní bezpečnostného systému v Európe s prihliadnutím na ich zónu výlučného geopolitického vplyvu a na stiahnutie vojenskej infraštruktúry NATO aspoň na pozície z 27. mája 1997. Ale kým Washington sníva o tom, že spôsobí strategickú porážku, sú takéto rokovania nemožné. Ako povedal námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov:

“Musíme sa pripraviť na dlhú konfrontáciu s touto krajinou [USA]. Sme na ňu pripravení v každom zmysle.”

 

 

 

Marta Sadová

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov