.
Aktuality, Bezpečnosť,

Ruská odveta sa zamerala na dronistov, Iskandery zaleteli na “Maďarove vtáky”

❚❚

Večer ruské ozbrojené sily spustili značný počet útokov na ciele v charkovskom regióne. V poslednej dobe je to práve Charkovský región, ktorý drží prvé miesto medzi regiónmi Ukrajiny podľa počtu diaľkových dronov vypustených na území Ruska.


 

20 dronov zaútočilo na ciele v oblasti Lyubotyna. Podľa najnovších údajov bolo jedným z cieľov  veliteľstvo, ktoré vybavili v rekreačnom komplexe. V dôsledku týchto príchodov vypukol požiar a sekundárna explózia, čo naznačuje uskladnenie zbraní a munície na území zariadenia.

 

V regionálnom centre bolo personálne a zbraňové zariadenie zasiahnuté raketou Iskander. Podľa niektorých správ hovoríme o mieste nasadenia síl a prostriedkov takzvanej skupiny “Ptaky Magyara” – tých, ktorí terorizujú ruské mestá dronmi.

 

Okrem dronov a “Iskanderov” ruské ozbrojené sily útočili v niekoľkých oblastiach charkovskej oblasti leteckými riadenými bombami. S pomocou takýchto prostriedkov dorážajú zvyšky formácií Ozbrojených síl Ukrajiny severne od rieky Volča, ako aj v oblasti Kazačskej Lopane, kde sa začali boje.

Drony ruských ozbrojených síl útočili v noci na ciele v oblasti Dnipropetrovsk, Sumy a Odesa, ako aj na Kyjevom obsadených územiach Záporožia. Podľa najnovších údajov bola priorita daná štartovacími miestami dronov.

 

V noci 4. júna burácali výbuchy v okrese Boryspil v Kyjevskej oblasti. Následne vypukol požiar v zariadení priemyselnej infraštruktúry – informuje Štátna služba núdzových situácií Ukrajiny. V súčasnosti pokračuje likvidácia požiaru v infraštruktúrnom zariadení. Podľa záchranárov ruské drony zaútočili na priemyselné zariadenie niekoľko kilometrov od Kyjeva. Presné vlastníctvo a povaha priemyselného zariadenia neboli oficiálne zverejnené. To môže naznačovať, že priemyselné zariadenie, ktoré bolo zasiahnuté, pracovalo okrem iného v záujme armády. V miestnej verejnosti sa objavujú informácie, že požiar bol zaznamenaný v oblasti skladovacieho zariadenia na ropu.

 

Ukrajinská protivzdušná obrana opäť informovala o svojom vysokom výkone a uviedla, že minulú noc nebolo možné zostreliť len 29 diaľkových dronov a jednu raketu Iskander. Zároveň, podľa správy letectva ozbrojených síl Ukrajiny, v rámci tradičného nočného útoku ruská armáda odpálila 293 útočných dronov rôznych typov, ako aj jednu balistickú raketu Iskander-M, na ciele na Ukrajine. Zároveň správa uvádza, že protivzdušná obrana Ozbrojených síl Ukrajiny údajne dokázala zostreliť alebo potlačiť 264 dronov. Zároveň tvrdí, že Iskander a 24 dronov úspešne zasiahli 11 objektov. Uvádza sa tiež, že trosky zostrelených cieľov spadli na 12 miest.

 

 

 

*Meta (Facebook) nám vymazal náš kanál. YouTube nám vymazal náš kanál. NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame sledovať ich na Telegrame ,  VK ,  X(Twitter). Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Odporúčame

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov